21. augusta 2016

Real Madrid zvíťazil v 1. kole La ligy aj bez Cristiana Ronalda

Futbalisti Realu Madrid, archívne foto

Futbalisti Realu Madrid, archívne foto Foto: TASR/AP
Madrid 21. augusta (TASR) - Aj futbalisti Realu Madrid vykročili v nedeľu do nového ročníka španielskej La ligy úspešne. V súboji 1. kola vyhrali na trávniku San Sebastianu 3:0 i bez rekonvalescenta Cristiana Ronalda.

Výber trénera Zinedina Zidana poslal do vedenia už v 2. minúte waleský krídelník Gareth Bale, v 40. minúte potom zvýšil mladý stredopoliar Marco Asensio. Bale ešte v nadstavenom čase uzavrel skóre na 3:0 pre hostí. "Bielemu baletu" neboli k dispozícii ani obranca Pepe, stredopoliar Luka Modrič a útočník Karim Benzema, napriek tomu získal úradujúci európsky šampión prvú ligovú výhru v sezóne.

Futbalisti Sportingu Gijon vstúpili tiež úspešne do novej sezóny Primera Division. V úvodnom nedeľňajšom zápase 1. kola zdolali na domácom trávniku Athletic Bilbao 2:1.