23. novembra 2008

Real ukončil čiernu sériu, ale prišiel o Higuaina - súhrn

Úradujúci španielsky majster Real Madrid nezaváhal v sobotňajšom stretnutí 12. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže a na domácom štadióne Santiaga Bernabeua zdolal Recreativo Huelva 1:0. O víťazstve "bieleho baletu" rozhodol jediným presným zásahom v 39. minúte holandský legionár Wesley Sneijder. Real ukončil čiernu sériu troch zápasov v lige bez víťazstva. Tréner madridského veľkoklubu Bernd Schuster, ktorý bol pod veľkým tlakom, si pripísal na konto 35. víťazstvo v 50. ligovom dueli na lavičke Realu. "Víťazstvo bolo pre nás dôležité z viacerých dôvodov, ale nie z toho, na ktorý myslíte," reagoval nemecký tréner na novinársku otázku, či mu išlo o udržanie sa v kresle hlavného trénera. Real síce získal dôležité tri body, ale prišiel o argentínskeho útočníka Gonzala Higuaina, ktorý je s 9 gólmi najlepším strelcom mužstva. V 76. minúte po súboji s jedným z hráčov Huelvy ho so zraneným ľavým členkom vyniesli na nosidlách a zrejme nenastúpi na utorkový duel v Lige majstrov na ihrisku bieloruského BATE Borisov. Prezident Realu Ramon Calderon sľúbil už dávnejšie každému hráčovi špeciálny bonus 120 000 eur, ak mužstvo vyhrá päť zápasov v rade. Súboj s Huelvou bol prvý.

Vicemajster z Villarrealu prekvapujúco nestačil na Valladolid (0:3), keď hosťujúce mužstvo strelilo domácim v prvom polčase všetky tri góly. Villarreal prehral v domácom dueli prvý raz po takmer jednom roku. "Tento duel bol pre nás akoby nočnou morou," skonštatoval po prehre tréner Villarrealu Manuel Pellegrini.

Výsledky sobotňajších stretnutí 12. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže - Primera División:

Real Madrid - Recreativo Huelva 1:0 (1:0)
Gól: 39. Sneijder, 68 000 divákov

Villarreal - Valladolid 0:3 (0:3)
Góly: 24. a 44. Sesma González, 45. León, 17 000 divákov

FC Sevilla - FC Valencia 0:0