23. septembra 2007

Rehabilitácia Košíc proti Liptákom

HC Košice - MHk 32 Lipt. Mikuláš 4:1 (0:1, 4:0, 0:0) Góly: 23. Šimurda (Jenčík), 24. M. Bartánus (I. Droppa), 28. Michal Lukáč (M. Bartánus, Michel Miklík), 37. S. Gron (Kmiť) - 18. Holečko (Bulík) Vylúčení: 9:11 na ...

HC Košice - MHk 32 Lipt. Mikuláš 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)

Góly: 23. Šimurda (Jenčík), 24. M. Bartánus (I. Droppa), 28. Michal Lukáč (M. Bartánus, Michel Miklík), 37. S. Gron (Kmiť) - 18. Holečko (Bulík)
Vylúčení: 9:11 na 2 min, navyše: 29. Róbert Huna (L. Mikuláš) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Gajan, Korba, 6010 divákov

Košice: Lipovský - I. Droppa, Špelda, Kledrowetz, Jendek, M. Šterbák, Javín - S. Gron, Macho, Kmiť - Jenčík, Pleva, Šimurda - Špilár, Juraj Faith, Bartoš - Michel Miklík, Michal Lukáč, M. Bartánus - od 55. min Mocek
L. Mikuláš: Falter (28. J. Laco) - Petran, M. Školiak, M. Droppa, Rúfus, D. Rehák, M. Grman - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Bulík - Pupák, Marek Hovorka, Pohanka - Macík, Kuric, M. Oravec

Po troch prehrách v sérii na ľade súperov sa Košičania chceli rehabilitovať proti Liptákom a do karát im mohla hrať skutočnosť, že v úvodnej desaťminútovke mali až dve presilovky o dvoch hráčov, ale 95-sekundovú a potom ani 49-sekundovú početnú prevahu nevyužili. Brankár Falter zlikvidoval strely Šterbáka aj Javína. Presilovku piatich proti trom hrali potom aj Liptáci, takisto neúspešne. Ku gólu veľa nechýbalo ani pri šanci košického Bartoša, Falter však jeho šancu reflexívne vyrazil. Pri hre štyroch proti štyrom potom udreli hostia. Povedľa Kledrowetza sa pred Lipovského pretlačil a rutinérsky zakončil Holečko - 0:1.
V druhej tretine prišiel obrat v zápase. Po dvoch nepremenených tutovkách Droppu a Kledrowetza sa už Šimurda zblízka nemýlil. Na vyrovnávajúci gól nadviazal krátko nato Bartánus, ktorý zakončoval do odkrytej bránky po výbornej Droppovej prihrávke. V 28. min to bolo už 3:1, keď sa pri vylúčení Pohanku pekným gólom prezentoval Lukáč. Faltera potom v bránke vymenil Ján Laco. Domáci tím hral uvoľnenejšie ako v 1. tretine a v oslabení mohol Michel Miklík prekonať striedajúceho brankára, no Laco jeho pokus zlikvidoval. V 37. min pri košickej presilovke však už nestačil na Grona, ktorému spoza bránky presne prihral Kmiť - 4:1. V závere druhej tretiny chýbala individuálnej akcii Špilára už len gólová koncovka. V tretej dvadsaťminútovke sa už len dohrávalo. Šancu Richarda Hunu zneškodnil Lipovský, na druhej strane Laco vyrazil Miklíkovu strelu. V závere stretnutia hostia z Liptovského Mikuláša nevyužili ani presilovku piatich proti trom. Košičania tak doma zaslúžene vyhrali