Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. júla 2021

Remišová považuje za neprípustné, aby demonštrácie sprevádzalo násilie a porušovanie zákonaDav ľudí už od piatkového rána protestuje pred budovou Národnej rady SR (NR SR) proti vládnym opatreniam v súvislosti sZdieľať
bp_9455 676x451 23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Dav ľudí už od piatkového rána protestuje pred budovou Národnej rady SR (NR SR) proti vládnym opatreniam v súvislosti s COVID-19. Došlo už aj k potýčkam medzi políciou a demonštrujúcimi. Policajti museli použiť aj slzný plyn, a to potom, ako sa násilím snažili dostať do budovy parlamentu.


K situácii sa vyjadrila aj vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá odsúdila útoky na políciu pred budovou parlamentu.

Remišová rešpektuje právo občanov pokojne demonštrovať, v demokratickej spoločnosti však považuje za neprípustné, aby demonštrácie sprevádzalo násilie a porušovanie zákona.


„Demonštrácie, ktoré aktívne podnecuje aj Robert Fico sprevádza chaos, porušovanie zákona a rozdeľovanie spoločnosti. Musíme ako spoločnosť a aj ako politici dôrazne odmietnuť vyvolávanie chaosu a dokonca podnecovanie násilných a agresívnych prúdov v spoločnosti," napísala vicepremiérka vo svojom profile na sociálnej sieti.
Zdroj: Webnoviny.sk - Remišová považuje za neprípustné, aby demonštrácie sprevádzalo násilie a porušovanie zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kým sú opačné názory vyjadrené slovami a nie útokmi, je to v poriadku, reaguje Grendel na protest pred parlamentom
<< predchádzajúci článok
Lukašenko hovorí o čistiacej operácii, v záťahu proti aktivistom a médiám chce pokračovať aj naďalej