03. januára 2009

Reprezentantky Slovenska na MS ”18” zvíťazili nad Nórkami

Reprezentantky Slovenska zakončili svoje účinkovanie na turnaji I. divízie majstrovstiev sveta hokejistiek do 18 rokov vo francúzskom Chambéry víťazstvom. Zverenky trénera Miroslava Karafiáta si v ...

CHAMBÉRY 3. januára (WEBNOVINY) - Reprezentantky Slovenska zakončili svoje účinkovanie na turnaji I. divízie majstrovstiev sveta hokejistiek do 18 rokov vo francúzskom Chambéry víťazstvom. Zverenky trénera Miroslava Karafiáta si v piatkovom súboji poradili s nórskymi rovesníčkami tesne 4:3, keď otočili nepriaznivý vývoj duelu. Mladé Slovenky sa vďaka Lívii Lučovej ujali v 7. min vedenia 1:0, potom však dvakrát inkasovali. Lenka Sroková síce vyrovnala v 33. min na 2:2, ale na prestávku pred záverečnou časťou odchádzali za stavu 3:2 spokojnejšie Nórky. O obrat proti najslabšiemu účastníkovi skupiny sa postarala dvoma presnými zásahmi Nicol Čupková, ktorá v 49. min využila presilovú hru a necelých šesť minút pred koncom strelila pri rovnovážnom počte hráčok na ľade víťazný gól. Slovenky obsadili na turnaji so ziskom 7 bodov konečné 3. miesto. O víťazovi a jedinom postupujúcom sa rozhodlo vo večernom súboji, v ktorom si Japonsko poradilo s domácim Francúzskom 2:0. Výsledky - piatok - majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov - I. divízia - Chambéry: Slovensko "18" - Nórsko "18" 4:3 (1:0, 1:3, 2:0) Góly SR "18": 7. Lučová (Čupková), 33. Sroková, 49. Čupková (Miháliková, Sroková), 55. Čupková (Meszárošová) Japonsko - Francúzsko 2:0 (0:0, 1:1, 1:1) Konečná tabuľka: 1. Japonsko 4 4 0 0 0 18: 5 12 2. Francúzsko 4 2 1 0 1 9: 7 8 3. Slovensko 4 2 0 1 1 11:14 7 4. Rakúsko 4 1 0 0 3 8:13 3 5. Nórsko 4 0 0 0 4 9:16 0 SITA