Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. augusta 2017

Rezort výstavby: O program zatepľovania rodinných domov je záujemOd spustenia tretej výzvy na zatepľovanie rodinných domov zaznamenalo Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR zvýšený záujem o tento druh podpory. Za 21 dní ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Michal Svítok
Bratislava 23. augusta (TASR) – Od spustenia tretej výzvy na zatepľovanie rodinných domov zaznamenalo Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR zvýšený záujem o tento druh podpory. Za 21 dní sa registrovalo viac ako 100 žiadateľov o poskytnutie príspevku.


„Je to veľmi dobrá správa, že krátko po spustení našej tretej výzvy na zatepľovanie rodinných domov ľudia prejavili zvýšený záujem o túto podporu a chcú znižovať svoje náklady na energie,“ povedal minister Árpád Érsek (Most-Híd).

Rezort dopravy spustil tretie kolo výzvy na zatepľovanie rodinných domov 1. augusta tohto roka. Žiadosti je možné podávať do 31. októbra alebo do naplnenia počtu elektronicky zaevidovaných žiadostí o príspevok, ktorých môže byť najviac 500.

Podľa nedávno novelizovaného zákona o energetickej hospodárnosti budov možno príspevok poskytnúť do výšky 40 % oprávnených nákladov, najviac však 8800 eur. Do nákladov za zrealizovanie zateplenia rodinného domu je možné zahrnúť aj úhradu za výmenu zdroja tepla (kotol, tepelné čerpadlo), ak už nebola podporená iným programom a podpora sa týka viacpodlažného rodinného domu s celkovou podlahovou plochou do 300 m2.

Všetky informácie o podmienkach poskytnutia príspevku na zateplenie rodinného domu sú dostupné na www.zatepluj.sk.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podnikatelia a obchodné komory chcú lepší výber šéfa ÚVO
<< predchádzajúci článok
10 vecí, ktoré môžete dostať od zdravotnej poisťovne zadarmo

Rezort výstavby: O program zatepľovania rodinných domov je záujem - diskusné fórum čitateľov