Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. apríla 2009

Rezort výstavby vyhlásil štyri výzvy v OP Bratislavský krajMinisterstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR (MVRR) vyhlásilo štyri výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok pri čerpaní eurofondov v Operačnom programe (OP) Bratislavský ...Zdieľať
BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) - Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR (MVRR) vyhlásilo štyri výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok pri čerpaní eurofondov v Operačnom programe (OP) Bratislavský kraj pre obdobie 2007 až 2013. Alokované prostriedky na opatrenia v rámci štyroch vyhlásených výziev dosahujú spolu výšku 63,712 mil. €. Vyplýva to z informácií uverejnených na internetovej stránke rezortu výstavby. Rezort výstavby je riadiacim orgánom pre OP Bratislavský kraj.


Výzva na predkladanie žiadosti o podporu pre projekty zamerané na regeneráciu sídiel umožňuje záujemcom využiť pre projekty finančné prostriedky vo výške 12,378 mil. €. Z toho Európsky fond regionálneho rozvoja (ERDF) by mal poskytnúť 10,521 mil. €, štátny rozpočet SR 1,238 mil. € a vlastné zdroje prijímateľov majú tvoriť 618,91 tis. €. Cieľom opatrenia je zvýšenie kvality života v sídlach bratislavského kraja. Maximálna výška celkových oprávnených výdavkov na projekt dosahuje 800 tis. €. Žiadosti o podporu sa budú prijímať v dvoch hodnotiacich kolách od 1. júna do 3. júla a od 24. augusta do 2. októbra tohto roku.

Pre projekty na rozvoj regionálnej a mestskej hromadnej dopravy je v ďalšej výzve vyhradených 22 mil. €. ERDF má z tejto sumy poskytnúť 18,7 mil. €, štátny rozpočet 2,2 mil. € a samotní žiadatelia o podporu 1,1 mil. €. Cieľom uvedeného opatrenia je zvýšenie počtu prepravovaných osôb prostredníctvom vylepšenej dopravy. Maximálna výška výdavkov na projekt nie je určená. Ak výška nákladov na projekt presiahne 1 mil. €, žiadateľ o podporu je povinný predložiť finančnú analýzu projektu. V prípade projektov do 1 mil. € sa uplatňuje financovanie v pomere ERDF 85 %, štátny rozpočet 10 % a finančná spoluúčasť prijímateľa 5 %. Termíny pre prijímanie žiadostí o podporu v dvoch hodnotiacich kolách sú 1. júna až 3. júla a 24. augusta až 2. októbra tohto roku.

Výzva zameraná na inovácie a technologické transfery disponuje prostriedkami v objeme 21,933 mil. €. ERDF má poskytnúť 18,643 mil. € a štátny rozpočet 3,290 mil. €. Cieľom tohto opatrenia je výrazné zvýšenie všetkých typov inovácií v podnikateľskej sfére, podpora zavádzania progresívnych technológií a tým zabezpečenie dlhodobej konkurencieschopnosti malých a stredných podnikateľov s vysokým rastom produktivity. Maximálna výška nákladov na projekt v štyroch druhoch aktivít sa pohybuje od 100 tis. € do 600 tis. €. Žiadostí o podporu v uvedenej výzve sa budú prijímať v dvoch hodnotiacich kolách od 3. júna do 2. júla a od 26. augusta do 1. októbra tohto roku.

Cieľom ďalšej výzvy, zameranej na informatizáciu spoločnosti, je podpora rozvoja vedomostnej ekonomiky intervenciami do produktov v oblasti informačno-komunikačných technológií. Na uvedené opatrenie sú vyčlenené prostriedky v hodnote 7,401 mil. €. ERDF má z toho poskytnúť 6,291 mil. € a štátny rozpočet 1,1 mil. €. Maximálna intenzita pomoci pre projekt môže byť v tomto prípade až 100 % z celkových oprávnených nákladov na projekt. Žiadosti o podporu budú prijímané v dvoch hodnotiacich kolách od 3. júna do 2. júla a od 26. augusta do 1. októbra tohto roku. Internetová rezervácia termínov na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok v štyroch vyhlásených výzvach bude sprístupnená 23. apríla o 9:00 na webovej stránke www.opbk.sk/rezervacia.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Geržovej by mali byť audity v Rázsochách hotové do konca apríla
<< predchádzajúci článok
Druhé kolo šrotovného skončilo