29. augusta 2009

Robbenovi sa vydarila premiera v drese Bayernu

V šlágri 4. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže triumfoval úradujúci vicemajster Bayern Mníchov na domácom ihrisku nad aktuálnym majstrom z Wolfsburg 3:0. V drese hostí sa nepredstavil na ihrisku ...

BERLÍN 29. augusta (WEBNOVINY) - V šlágri 4. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže triumfoval úradujúci vicemajster Bayern Mníchov na domácom ihrisku nad aktuálnym majstrom z Wolfsburg 3:0. V drese hostí sa nepredstavil na ihrisku slovenský obranca Peter Pekarík, ktorý duel iba presedel na lavičke náhradníkov. Bavori si pripísali svoje premiérové víťazstvo v novom bundesligovom ročníku, keď v doterajších troch dueloch získali iba dva body za rovnaký počet remíz. Tribúny v Allianz Arene rozjasal v 27. min Mario Gómez a jednogólový náskok si domáci udržali až do konca prvej časti hry. Gólovú poistku pridala v 68. min najnovšia akvizícia Mníchovčanov, Holanďan Arjen Robben. Posila z Realu Madrid hneď vo svojej bundesligovej premiére strelila aj druhý gól. Stalo sa tak v 80. min, keď 25-ročný krídelník zatĺkol posledný klinec do rakvy majstra. Wolfsburg má doposiaľ na svojom konte dve výhry a rovnaký počet prehier.

V ďalších piatich sobotňajších dueloch nastúpili aj dvaja Slováci. Cenný bod na pôde favorizovaného VfB Stuttgart za bezgólovú remízu dosiahol nováčik 1. FC Norimberg, v ktorého drese odohral celý duel Marek Mintál. Menej spokojný bol po záverečnom hvizde krídelník Stanislav Šesták, keďže jeho VfL Bochum prehral na ihrisku Bayeru Leverkusen 1:2. Hostia sa v prvom polčase ujali vedenia zásluhou Klimowicza, ešte v prvom polčase Friedrich a po zmene strán Kiessling však napokon otočili skóre v prospechu Bayeru.

Favorizované Schalke 04 prehralo doma s Freiburgom 0:1, jediný presný zásah zaznamenal v 40. min Ča Du-ri.