Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. marca 2018

Rocker Cantat, odsúdený za zabitie, zrušil letné koncertyFrancúzsky rockový hudobník Bertrand Cantat, ktorého v júli 2003 súd uznal za vinného zo zabitia jeho priateľky, v reakcii na rastúcu vlnu protestov zrušil svoje ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Dušan Hein
Paríž 13. marca (TASR) - Francúzsky rockový hudobník Bertrand Cantat, ktorého v júli 2003 súd uznal za vinného zo zabitia jeho priateľky, v reakcii na rastúcu vlnu protestov zrušil svoje plánované vystúpenia na tohtoročných letných festivaloch. Informovala o tom agentúra AP.


Cantat, frontman bývalej rockovej formácie Noir Désir, vydal vlani sólový album a nedávno odštartoval svoje turné. Po tom, ako mu organizátori na základe sťažností ženských skupín a jednotlivcov zrušili niekoľko termínov koncertov, 54-ročný Cantat povedal, že sa rozhodol "skoncovať so všetkými polemikami."

Dodal, že chápe, že jeho prítomnosť na tohtoročných festivaloch "môže predstavovať problém" - a preto sa rozhodol na nich napokon koncerty neodohrať.

K osudnej hádke medzi oboma partnermi a následnej bitke, ktorá mala pre herečku Marie Trintignantovú tragické následky, došlo v noci na 27. júla 2003 v hotelovej izbe v litovskom meste Vilnius.

Litovský trestný senát vo Vilniuse 29. marca 2004 odsúdil speváka za zabitie družky na osem rokov väzenia. Rockera si 28. septembra 2004 prevzali v litovskom hlavnom meste predstavitelia Francúzska a eskortovali ho do vlasti, kde si odsedel ďalšie viac ako tri roky trestu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Diskusia v pléne NRSR viazne, sála je poloprázdna
<< predchádzajúci článok
Japonsko: G20 musí zabrániť praniu peňazí cez kryptomeny

Rocker Cantat, odsúdený za zabitie, zrušil letné koncerty - diskusné fórum čitateľov