26. marca 2007

Romariove oslavy sa na Maracane nekonali

Futbalová oslava na brazílsky spôsob sa môže začať pripravovať. Veteránovi juhoamerických trávnikov Romariovi chýba už iba jediný gól ku skompletizovaniu gólovej zbierky s 1000 "exponátmi". K ...

SAO PAULO 26. marca (WEBNOVINY) - Futbalová oslava na brazílsky spôsob sa môže začať pripravovať. Veteránovi juhoamerických trávnikov Romariovi chýba už iba jediný gól ku skompletizovaniu gólovej zbierky s 1000 "exponátmi". K vysnívanej méte, ktorá ho aj vo veku 41 rokov motivuje k pokračovaniu kariéry, sa priblížil na dostrel na ihrisku slávnej Maracany v nedeľnom stretnutí šampionátu štátu Rio de Janeiro, keď v drese Vasco de Gama prispel jedným presným zásahom k víťazstvu 3:0 nad Flamengom. Brazílsky kanonier do poslednej minúty duelu dúfal, že tisícku pokorí na tom istom štadióne ako v roku 1969 jeho krajan Pelé. Teraz bude mať ďalšiu šancu v domovskom stánku Vasca - na San Januariu v stredajšom stretnutí proti Americanu. Pokus o historický zápis prilákal na Maracanu takmer 45 000 divákov, ktorí však odchádzali sklamaní. V prvom polčase ohrozil Romario bránku súpera iba jednou strelou z priameho kopu a ani v druhej časti hry nemal veľa šancí na skórovanie. Vytúžený zásah prišiel až v 68. min, keď sa presadil strelou zo šestnástky. Radosť mu potom 3 min pred záverečným hvizdom pokazil brankár Bruno, keď zneškodnil stopercentnú príležitosť. Pod víťazstvo Vasca sa podpísali Leandro Amaral a Abedi, Romario už iba poistil úspech svojho tímu.