Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

07. júna 2012

Rómov v Rumunsku nasťahovali do starej chemickej továrneRada Európy vo štvrtok podrobila Rumunsko kritike za vysťahovanie stoviek Rómov do priestorov bývalej chemickej továrne. Lotyšský komisár Nils Muiznieks pre ľudské práva to označil za ...Zdieľať
romovia BUKUREŠŤ 7. júna (WEBNOVINY) - Rada Európy vo štvrtok podrobila Rumunsko kritike za vysťahovanie stoviek Rómov do priestorov bývalej chemickej továrne.


Lotyšský komisár Nils Muiznieks pre ľudské práva to označil za jasné porušenie ich práv a slobôd a vyzval vládu v Bukurešti na začatie vyšetrenia a podniknutie potrebných krokov.

Podľa jeho informácií sa totiž viacerí presťahovaní Rómovia v opustených priestoroch otrávili stále prítomnými chemikáliami a museli ich hospitalizovať. Medzi postihnutými má byť údajne aj 21 detí.

Rumunské úrady sa bránia tvrdením, že Rómovia majú v nových priestoroch lepšie podmienky pre život ako mali v osadách pri cestách. Navyše, s presťahovaním sami súhlasili. Rumuni spochybňujú aj informácie o údajnej otrave chemickými látkami.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vrah Breivik má väzenie isté, budujú mu špeciálnu nemocnicu
<< predchádzajúci článok
Poisťovňa odhalila nekalú činnosť poisťovacieho agenta

Rómov v Rumunsku nasťahovali do starej chemickej továrne - diskusné fórum čitateľov

právo na prácu8.6. 5:22:17