26. novembra 2016

Ronaldo dvoma gólmi zariadil víťastvo Realu Madrid

Futbalista Realu Madrid Cristiano Ronaldo.

Futbalista Realu Madrid Cristiano Ronaldo. Foto: TASR/AP

Madrid 26. novembra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid vďaka dvom gólom Cristiana Ronalda zvíťazili v sobotu v 13. kole La Ligy doma nad Sportingom Gijon 2:1. Potvrdili post lídra a pred druhou FC Barcelona majú náskok sedem bodov, Katalánci ale majú k dobru nedeľňajší súboj v San Sebastiane.

Na Santiago Bernabeu poslal "biely balet" do vedenia portugalský útočník už v piatej minúte z penalty a v 18. minúte zvýšil na 2:0. Hostia ešte do prestávky znížili. V druhom polčase Gijon nepremenil pokutový kop a tak z pôdy úradujúceho európskeho šampióna odišiel bez bodov.

V úvodnom zápase dňa zvíťazili futbalisti Malagy na domácom ihrisku nad Deportivom La Coruňa 4:3. O triumfe domácich rozhodol gólom v 90.+2 minúte Javier Ontiveros Parra.

La Liga - 13. kolo:
FC Malaga - Deportivo La Coruňa 4:3 (2:1)

Góly: 21. a 56. Santos (prvý z 11 m), 40. Ramirez, 90.+2 Ontiveros - 3. a 81. Borges (prvý z 11 m), 72. Andone, 12. 679 divákov.

Real Madrid - Sporting Gijon 2:1 (2:1)
Góly: 5. a 18. C. Ronaldo (prvý z 11 m) - 35. Carmona, 67.118 divákov.

Dortmund prehral vo Frankfurte 1:2