Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

25. augusta 2010

Rosovú podporilo v kandidatúre KDH, SaS a OKSKandidátke na starostku Starého Mesta Tatiane Rosovej dnes vyjadrilo svoju podporu v komunálnych voľbách KDH, SaS a OKS. Uviedol to dnes na tlačovej konferencii ...Zdieľať
rosova Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) – Kandidátke na starostku Starého Mesta Tatiane Rosovej dnes vyjadrilo svoju podporu v komunálnych voľbách KDH, SaS a OKS. Uviedol to dnes na tlačovej konferencii predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. „Som presvedčený, že ľudia to pochopia ako dohodu, ako kópiu toho čo sa deje dnes na vládnej úrovni aj na župe a umožní urobiť spoločný program a vytvoriť zastupiteľstvo, ktoré spolu s týmto programom bude zodpovedne zastupovať ľudí v Starom Meste,“ uviedol Frešo. Ako dodal, záujem podporiť má aj politická strana Most-Híd. Podľa Rosovej sa v tejto koalícii spájajú veľké skúsenosti na komunálnej úrovni, ale aj nové nápady a nové prístupy. Predseda kraja sa vyjadril, že by považoval za prirodzené, keby podobná koalícia vznikla aj na mestskej úrovni a ako občan by si to aj želal.

Rosová ponúka občanom „čisté ulice, čisté ruky a čisté úmysly“. Podľa nej je v súčasnosti Staré Mesto viac domovom pre veľkých podnikateľov v oblasti developingu a oblasti realít než vlastným domovom občanov a občan ťahá v tomto súboji za kratší povraz. „Ľudia by uvítali pocit, že starosta sa stará o nich a nie o prospech nejakých spriatelených firiem,“ uviedla Rosová. Zároveň chce dosiahnuť, aby občania nepočúvali od starostu ako sa čo nedá a ako na to nemá kompetencie, ale aby konal v prospech občanov a v ich záujme. Jej prioritou je najmä zmena a čistota, čistota politického života a transparentnosť a splatenie dlhu SDKÚ-DS voči občanom, ktorí dali strane veľkú dôveru a pre ktorých ešte nebolo urobené dosť. V prípade, že by sa stala starostkou mestskej časti Staré Mesto, je pripravená vzdať sa funkcie poslankyne NRSR. Súčasný starosta mestskej časti Andrej Petrek oznámi podľa hovorkyne mestskej časti Aleny Kopřivovej svoju oficiálnu kandidatúru v septembri.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Teherán poskytne Libanonu vojenskú pomoc
<< predchádzajúci článok
KRAJCER: Koncesionárske poplatky treba platiť

Rosovú podporilo v kandidatúre KDH, SaS a OKS - diskusné fórum čitateľov