24hod.sk    Šport    ME vo futbale 2016

11. júna 2016

Rusi uchmatli bod Angličanom. Vyrovnali v nadstavenom čase

Ruskí futbalisti sa tešia po strelení vyrovnávajúceho gólu v nadstavenom čase zápasu základnej B- skupiny Anglicko - Rusko na ME vo futbale vo francúzskom meste Marseille 11. júna 2016. Foto: TASR/AP

Marseille 11. júna (TASR) - V druhom zápase "slovenskej" B-skupiny na EURO 2016 sa medzi futbalistami Anglicka a Ruska zrodila remíza 1:1. Albión poslal v Marseille v druhom polčase do vedenia Eric Dier z priameho kopu, ale ruskí reprezentanti sa odmeny za zlepšený výkon dočkali v nadstavenom čase, keď po hlavičke Vasilija Berezuckého vyrovnal na bránkovej čiare Denis Glušakov.

Rusi odohrajú druhý zápas na ME v stredu 15. júna o 15.00 h v Lille proti Slovensku, Angličania nastúpia o deň neskôr v Lens proti Walesu.

Favorizovaní Angličania sa o úvodný gól snažili od prvých minút. V 7. minúte Walker posunul loptu Lallanovi, ktorý v sľubnej pozícii namieril tvrdú strelu priamo do brankára Akinfejeva. O dve minúty neskôr Alli hlavou predĺžil center na Kanea, ale ten osamotený netrafil loptu. V 22. minúte sa ku krížnej strele v pokutovom území dostal Lallana, jeho krížna strela však minula pravú žrď. Angličania mali v prvom polčase územnú prevahu, ale ani jedna z ich piatich striel smerujúcich na bránku bezgólové skóre nezmenila.

Rusi v druhom polčase vyrovnali hru a dávali si väčší pozor na defenzívu. V 64. minúte mohol otvoriť skóre Smolov, ale technickou strelou tesne obstrelil Hartovu bránu. Anglický kapitán Wayne Rooney nenastúpil na svojom zvyčajnom poste a do šancí sa často nedostával. Jeho príležitosť v 71. minúte však volala po góle, smer jeho strely zmaril výborným zákrokom Akinfejev. Angličania odkliali ruskú bránku v 73. minúte. Priamy kop z hranice pokutového územia ideálne nasmeroval Dier a Akinfejev na loptu nedosiahol - 1:0. Angličania si strážili tesný náskok, ale napokon oň prišli v nadstavenom čase. Pred brankárom Hartom presne hlavičkoval Berezuckij a jeho pokus usmernil do bránky Glušakov. Rusi mohli dokonať obrat z ďalšej akcie, ale brankár Hart svoje zaváhanie stihol napraviť.

B-skupina, 1. kolo:

Anglicko - Rusko 1:1 (0:0)

Góly: 73. Dier - 90.+2 Glušakov, rozhodovali: Rizzoli - Liberatore, Tonolini (všetci Tal.), ŽK: Cahill - Ščennikov

Anglicko: Hart - Walker, Cahill, Smalling, Rose - Alli, Dier, Rooney (77. Wilshere) - Lallana, Kane, Sterling (87. Milner)

Rusko: Akinfejev - Smolnikov, Ignaševič, V. Berezuckij, Ščennikov - Neustädter (80. Glušakov), Golovin (77. Širokov) - Smolov (85. Mamajev), Šatov, Kokorin - Dziuba