Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júla 2019

Rusi vplávali do oblasti manévrov v Čiernom mori a vyvolali poplachRusko vyvolalo poplach v Čiernom mori tým, že jeho loď v rozpore s medzinárodným námorným právom vplávala do oblasti, kde sa koná medzinárodné vojenské cvičenie Sea Breeze ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Kyjev 10. júla (TASR) - Rusko vyvolalo poplach v Čiernom mori tým, že jeho loď v rozpore s medzinárodným námorným právom vplávala do oblasti, kde sa koná medzinárodné vojenské cvičenie Sea Breeze 2019. Podľa agentúry Interfax-Ukrajina o tom informovalo velenie ukrajinského vojenského námorníctva.


"Napriek upozorneniu o uzatvorení tejto oblasti pre plavbu počas medzinárodného cvičenia Sea Breeze 2019 loď ruskej Čiernomorskej flotily Smetlivyj vplávala do oblasti, ktorá bola uzavretá pre plavbu, v čase okolo 8:00 10. júla 2019, čo vyvolalo nebezpečnú situáciu v oblasti, v ktorej prebiehali cvičné streľby za účasti námorného delostrelectva pracovnej skupiny medzinárodnej koalície," opísalo situáciu velenie ukrajinského námorníctva.

Podľa neho plavidlo Čiernomorskej flotily v súlade s medzinárodným protokolom kontaktovala ukrajinská fregata Hetman Sahajdačnyj, ale loď Smetlivyj "predstierala, že má problémy s komunikáciou".

Toto je podľa ukrajinského námorníctva "ďalší dôvod pre medzinárodné spoločenstvo, aby prestalo považovať Rusko za predvídateľný subjekt medzinárodného námorného práva, ktorého systémové porušovanie sa stalo normou z hľadiska správania Ruska v čiernomorskom regióne".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Potravinári: Po rokoch dostávajú poľnohospodári koncepčné opatrenie
<< predchádzajúci článok
Vláda po nezvolení v NRSR hľadá opäť predsedu protikorupčného úradu

Rusi vplávali do oblasti manévrov v Čiernom mori a vyvolali poplach - diskusné fórum čitateľov