Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. marca 2024

Ruská raketa spôsobila poplach v Poľsku, aktivované boli aj spojenecké lietadláJedna z rakiet s plochou dráhou letu, ktorými Rusko v noci na nedeľu zaútočilo na Ukrajinu, podľa poľskej armády nakrátko narušila vzdušný priestor Poľska. „Objekt vstúpil do poľského ...Zdieľať
gjbapfuweaaq0ws 676x436 24.3.2024 (SITA.sk) - Jedna z rakiet s plochou dráhou letu, ktorými Rusko v noci na nedeľu zaútočilo na Ukrajinu, podľa poľskej armády nakrátko narušila vzdušný priestor Poľska.


„Objekt vstúpil do poľského priestoru neďaleko obce Oserdow a zostal v ňom 39 sekúnd," uviedla poľská armáda na sociálnej sieti X.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Počas celého letu bol pozorovaný vojenskými radarovými systémami," dodala. Poľská armáda už skôr uviedla, že poľské a spojenecké lietadlá boli počas útoku aktivované na ochranu vzdušného priestoru Poľska. Informuje o tom web Sky News.

Kyjev uviedol, že ukrajinské systémy protivzdušnej obrany zničili 18 ruských rakiet a 25 bezpilotných lietadiel. Šéf kyjevskej vojenskej administratívy Serhij Popko, uviedol, že ruské útoky v noci na nedeľu spôsobili len malé škody.

Americká veľvyslankyňa na Ukrajine Bridget Brinková v nedeľu na sieti X napísala, že „Rusko pokračuje v bezohľadných útokoch bezpilotnými lietadlami a raketami bez ohľadu na milióny civilistov, čím porušuje medzinárodné právo."

Rusi opäť útočili na Ukrajinu, v pohotovosti muselo byť aj Poľsko

Ruská raketa spôsobila poplach v Rusku, my vieme prečoZdroj: SITA.sk - Ruská raketa spôsobila poplach v Poľsku, aktivované boli aj spojenecké lietadlá © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Korčokovo víťazstvo v prvom kole prekvapilo, Řádek očakáva dva týždne plné emócií
<< predchádzajúci článok
Moskva prišla o ďalších 990 vojakov, Rusko vo vojne stratilo už viac ako 436-tisíc ľudí