Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. februára 2012

Rusko potrebuje silnejšiu a modernejšiu armádu, tvrdí PutinRuský premiér Vladimir Putin je presvedčený, že Rusko potrebuje silnejšiu armádu na ochranu pred snahami zahraničia rozpútať konflikty okolo jeho hraníc. Moskva podľa Putina investuje na modernizáciu ...Zdieľať
putin MOSKVA 20. februára (WEBNOVINY) - Ruský premiér Vladimir Putin je presvedčený, že Rusko potrebuje silnejšiu armádu na ochranu pred snahami zahraničia rozpútať konflikty okolo jeho hraníc. Moskva podľa Putina investuje na modernizáciu armády 23 biliónov rubľov (584 miliárd eur) počas nasledujúceho desaťročia.


"Priamo pred očami nám vznikajú regionálne vojny. Sú tu snahy vyprovokovať tieto konflikty priamo pri hraniciach Ruska a našich spojencov," napísal v pondelok Putin v oficiálnom vládnom denníku Rossijskaja Gazeta dva týždne pred konaním prezidentských volieb, v ktorých opäť kandiduje.

Putin hrozby nešpecifikoval. Uviedol však, že Rusko musí vyvinúť zbrane, ktoré sú lepšie, než má akýkoľvek potenciálny nepriateľ. Ruská armáda musí byť podľa neho profesionálnejšia a všestrannejšia.

Putin sa bude o necelý mesiac opäť uchádzať o kreslo prezidenta, do ktorého sa tak zrejme vráti už po tretí raz. Putin zastával túto funkciu už v rokoch 2000 až 2008.

Kremeľ sa ostro stavia proti akýmkoľvek zásahom medzinárodného spoločenstva v krajinách, akou je momentálne napríklad Sýria, kde prebieha protivládne povstanie. Rusko pevne stojí za tamojším prezidentom Baššárom al-Asadom, ktorého odstúpenie požaduje nielen sýrska opozícia, ale aj medzinárodné spoločenstvo na čele s arabskými štátmi.

Putin vyhlásil, že Rusko potrebuje silnú armádu, aby "svetové mocnosti pochopili jeho postoje". "Za týchto podmienok sa Rusko nemôže spoliehať len na diplomatické alebo ekonomické metódy riešenia konfliktov," vyhlásil ruský premiér. Rusko sa podľa neho "musí cítiť bezpečne".

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ak SOSKA uspeje vo voľbách, jej poslanci zarobia menej
<< predchádzajúci článok
V Košickom kraji odvolali mimoriadnu situáciu

Rusko potrebuje silnejšiu a modernejšiu armádu, tvrdí Putin - diskusné fórum čitateľov