Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. decembra 2011

Rusko sa konečne stane členom WTOSvetová obchodná organizácia (WTO) by mala v piatok s Ruskon definitívne podpísať dohodu o jeho prijatí za plnoprávneho člena. Posledná prekážka pre ruské členstvo v organizácii bola ...Zdieľať
rusko ŽENEVA 16. decembra (WEBNOVINY) - Svetová obchodná organizácia (WTO) by mala v piatok s Ruskon definitívne podpísať dohodu o jeho prijatí za plnoprávneho člena.


Posledná prekážka pre ruské členstvo v organizácii bola odstránená ešte v novembri, keď Moskva podpísala dohodu s Gruzínskom.

Tbilisi podmieňovalo členstvo Ruska vo WTO zriadením úradov, ktoré by na hranici so separatistickými oblasťami Abcházsko a Južné Osetsko monitorovali pohyb tovaru. Švajčiarskom sprostredkovaná dohoda zriaďuje medzinárodné monitorovanie obchodu na týchto hraniciach.

Rusko sa snažilo o vstup do WTO od roku 1993. V súčasnosti je prakticky jedinou veľkou svetovou ekonomikou, ktorá nie je členom tejto organizácie. Moskva čakala na pripojenie sa k WTO dlhých 18 rokov, čo je vôbec najviac v histórii. Odhaduje sa, že členstvo v organizácii prinesie 146-miliónovej krajine dvojpercentné zvýšenie hospodárskeho rastu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ICC hovorí o Kaddáfího zabití ako vojnovom zločine
<< predchádzajúci článok
Mladý vodič zrazil na D1 chodca

Rusko sa konečne stane členom WTO - diskusné fórum čitateľov