Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

16. apríla 2018

Rusko údajne podplácalo bývalého prezidenta biatlonovej únieIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Berlín 16 apríla (TASR) - Rusko údajne podplácalo bývalého prezidenta Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) Andersa Besseberga. Podľa správy Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) platili funkcionárovi poľovačky v Rusku a zabezpečovali prostitútky, informoval internetový portál sport1.de.


Na oplátku Nór pred dvoma rokmi údajne zaistil napriek dopingovému škandálu v Rusku konanie MS 2021 sibírskemu mestu Ťumen. Členovia kongresu únie mali za hlas dostať až 100.000 eur. IBU svoje rozhodnutie zmenila začiatkom roku 2017 po verejnom tlaku.

Podozreniam čelí tiež bývalá generálna sekretára inštitúcie Nicole Reschová, ktorá má na starosti dopingový program. Od roku 2011 IBU zatajila 65 prípadov dopovania ruských biatlonistov. "Počul som, že vyšetrovanie iniciovala WADA. Myslím, že sú v deprimujúcej situácii. Majú iba Rodčenkova a nikoho iného. A je jasné, že jemu nikto neverí," reagoval na obvinenia Besseberg, ktorý viedol IBU od roku 1992 a po prepuknutí škandálu odstúpil spolu Reschovou do skončenia vyšetrovania z funkcie. Škandál vyšetrujú rakúska, nemecká a nórska polícia.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V nominácii na Lotyšov je už aj Sekera, v utorok sa pripojí k tímu
<< predchádzajúci článok
Djokovič postúpil do 2. kola turnaja ATP v Monte Carle

Rusko údajne podplácalo bývalého prezidenta biatlonovej únie - diskusné fórum čitateľov