23. marca 2011

Ružomberok sa predstaví na novom štadióne Cracovie Krakov

Futbalistom MFK Ružomberok aktuálna reprezentačná prestávka, počas ktorej zverenci hlavného trénera A-mužstva SR Vladimíra Weissa odohrajú v sobotu 26. marca ...

ruzomberok Hráči MFK RužomberokFoto: SITA/AP RUŽOMBEROK 23. marca (WEBNOVINY) - Futbalistom MFK Ružomberok aktuálna reprezentačná prestávka, počas ktorej zverenci hlavného trénera A-mužstva SR Vladimíra Weissa odohrajú v sobotu 26. marca kvalifikačný zápas v Andorre o postup na ME 2012 v Poľsku a na Ukrajine a v utorok 29. marca si zmerajú sily v Trnave s Dánskom, prišla veľmi vhod.

Pre aktuálne 10. mužstvo Corgoň ligy predstavuje táto prestávka možnosť popracovať na hernej kondícii a zároveň si dobre dobiť batérie do desiatich kôl, ktoré ešte do konca tejto sezóny zostávajú. Liptáci po 23 kolách CL majú na konte 24 bodov za 6 výhier, 6 remíz a 11 prehier (skóre 15:30), pričom zverenci trénera Gorana Milojeviča sa v jarnej časti CL ešte netešili z gólu.

"Najbližšie cestujeme na pôdu poslednej Dubnice, od ktorej nás delí iba 5 bodov, a tak je dôležitá dobrá príprava. Aj z tohto dôvodu odohrá naše mužstvo v sobotu 26. marca 2011 o 14.00 zápas proti poľskému mužstvu Cracovia Krakov na jeho novom štadióne, ktorý bol otvorený v septembri 2010 zápasom s nemeckým TSV 1860 Mníchov a jeho kapacita je 15 000 divákov," uvádza oficiálna internetová stránka Liptákov www.mfkruzomberok.sk.

Autori správy o chystanom prípravnom medzinárodnom stretnutí uvádzajú aj fakt, ktorý oboch súperov spája, a tým je rok ich založenia: MFK Ružomberok a Cracovia Krakov si do tejto kolónky píšu rovnaký údaj 1906. Cracovia vyhrala poľskú ligu celkovo päťkrát, naposledy však v roku 1948. Najväčším rivalom tohto klubu je druhý mestský tím Wisla. Súčasný káder vedie Jurij Šatalov a jeho súčasťou je aj 21-ročný slovenský stopér Marián Jarabica a 30-ročný útočník Pavol Masaryk. Klub už niekoľko sezón bojuje v poľskej lige o záchranu, v aktuálnom súťažnom ročníku Ekstraklasy sa Cracovia nachádza priebežne na 16. mieste tabuľky s trojbodovým mankom na predposlednú Arka Gdynia a štvorbodovým odstupom na 14. tím poľskej najvyššej futbalovej súťaže - Poloniu Bytom.

V jarnej časti ligy však Cracovia zatiaľ neprehrala ani jeden zápas, zaznamenala dve remízy a dve víťazstvá, pričom triumfovala v posledných dvoch súbojoch s Lechom Poznaň (1:0) i Koronou Kielce (3:0). Tím Cracovie je teda aktuálne v dobrej športovej forme a MFK Ružomberok v domácom prostredí určite kvalitne preverí.