24. septembra 2010

Rybáriková do finále štvorhry na turnaji WTA Tour

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila prvýkrát v kariére do finále štvorhry na turnaji WTA Tour. Dvadsaťjedenročná piešťanská ...

magdalena rybarikova Magdaléna Rybáriková

TAŠKENT 24. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila prvýkrát v kariére do finále štvorhry na turnaji WTA Tour.

Dvadsaťjedenročná piešťanská rodáčka triumfovala v piatok v semifinálovom súboji po boku Rumunky Alexandry Dulgherovej na turnaji v uzbeckom Taškente (dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch vonku) nad prvým nasadeným americko-rumunským párom Jill Craybasová, Monica Niculescová po tuhom, takmer dve hodiny trvajúcom boji, 4:6, 7:6 (6), 10:6 - zápasový tajbrejk.

Rybárikovej s Dulgherovou sa v zápase podaril veľký zvrat, keď po neúspešnom úvodnom sete prehrávali v druhom už 1:4.

Potom však získali tri gemy za sebou a doviedli set až do tajbrejku. V ňom viedli už 6:2, ale nevyužili ani jeden zo štyroch setbalov. Ďalší, za stavu 7:6 však áno, takže o víťazkách duelu sa rozhodovalo v zápasovom tajbrejku. Rybáriková so svojou rumunskou partnerkou získali za stavu 6:6 štyri loptičky v rade a aj víťazstvo v celom stretnutí. Ich súperom vo finále bude rusko-bieloruský pár Alexandra Panovová - Tatiana Pučeková.

Výsledok:

Štvorhra - semifinále:

Magdaléna Rybáriková, Alexandra Dulgherová (SR/Rum.) - Jill Craybasová, Monica Niculescová (1-USA/Rum.) 4:6, 7:6 (6), 10:6 - zápasový tajbrejk, za 115 minút