03. februára 2008

Rybáriková nad sily Cetkovskej, ČR - SR 2:2

O víťazovi tenisového súboja 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie Česko - Slovensko v Brne rozhodne až záverečná štvorhra. Po dvojhrách je stav duelu, ktorý sa hrá na Supreme v Pavilóne B na ...

BRNO 3. februára (WEBNOVINY) - O víťazovi tenisového súboja 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie Česko - Slovensko v Brne rozhodne až záverečná štvorhra. Po dvojhrách je stav duelu, ktorý sa hrá na Supreme v Pavilóne B na Výstavisku, vyrovnaný 2:2. Po tom, čo Nicole Vaidišová zdolala Dominiku Cibulkovú 3:6, 6:3, 6:1 sa o vyrovnávajúci bod pre Slovensko postarala Magdaléna Rybáriková, ktorá v druhej nedeľňajšej dvojhre zdolala Petru Cetkovskú za 89 minút 6:4, 6:3. Svoju fedcupovú bilanciu vo dvojhre si 19-ročná Piešťanka vylepšila na 7:2. Do rozhodujúcej štvorhry kapitáni oboch tímov Petr Pála a Mojmír Mihal predbežne nominovali dvojice Iveta Benešová - Květa Peschkeová resp. Dominika Cibulková - Janette Husárová. V súboji druhých hráčok oboch tímov Rybáriková (207. v rebríčku WTA Tour) zvládla úlohu miernej favoritky, hoci rebríčkové postavenie oboch tenistiek svedčí skôr o opaku. O sto miest vyššie postavená Cetkovská, ktorá sa svojho času zviditeľnila aj ako priateľka Marcosa Baghdatisa, striedala počas stretnutia lepšie momenty so slabšími. Rybárikovej nerobilo problém vziať jej podanie, keď to potrebovala, no často chybila pri tom svojom. Napokon zverenka trénera Simona súboj nervov v koncovke druhého setu zvládla a vybojovala pre svoj tím dôležitý druhý bod. Česko - Slovensko 2:2 po dvojhrách Petra Cetkovská - Magdaléna Rybáriková 4:6, 3:6 za 89 minút (44, 45) V úvode si hráčky navzájom vzali podanie. Postupne sa Rybáriková rozohrala, no paradoxne lepší výkon podávala pri súperkinom servise ako pri svojom. Za stavu 4:2 predviedli aktérky pri podaní Slovenky dlhý vyrovnaný gem. Cetkovská sa dostala k štyrom brejkbalom, ale Rybáriková zakaždým vytiahla skvelý servis a napokon zvýšila na 5:2. Staršia z oboch súperiek sa však nevzdávala vidiny zisku setu. Po znížení na 3:5 vzala 19-ročnej Slovenke podanie, keď sa prezentovala viacerými riskantnými, ale v konečnom dôsledku víťaznými returnami. Rybáriková si však udržala koncentráciu, podanie súperke uchmatla aj po tretí raz a spolu s ním aj úvodný set za 44 minút v pomere 6:4. V druhom dejstve sa slovenská hráčka dostala pomerne rýchlo do vedenia 3:0, ale tento náskok ešte nebol rozhodujúci. Cetkovská zabojovala, pritlačila a výsledkom bolo zníženie na 3:4. Češka však následne pri svojom podaní neuniesla psychickú ťarchu a zbytočnými nevynútenými chybami doslova poslala súperku do vedenia 5:3. Tlak z podávania na víťazstvo však doľahol aj na mladú Slovenku. Kým premenila mečbal, musela odvracať tri brejkbaly Cetkovskej, ale napokon psychicky náročný duel doviedla do úspešného konca. SITA