25. marca 2010

Rybáriková prehrala v Miami s Bartoliovou

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 2. kole dvojhry na prestížnom turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open v Miami na Floride (dotácia 4,5 mil. USD, ...

Magdaléna Rybáriková

MIAMI 25. marca (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 2. kole dvojhry na prestížnom turnaji WTA Tour Sony Ericsson Open v Miami na Floride (dotácia 4,5 mil. USD, tvrdý povrch Laykold vonku). Slovenská fedcupová reprezentantka podľahla favorizovanej a trinástej nasadenej Francúzke Marion Bartoliovej 2:6, 4:6, hoci v druhom sete viedla 4:1. Dvadsaťjedenročná Rybáriková (52. v rebríčku WTA Tour) neuspela proti o štyri roky staršej členke širšej špičky Bartoliovej (15.) už po štvrtý raz v kariére (bilancia 1:4). Rybáriková si za účasť v 2. kole odnáša z Crandon Parku v lokalite Key Biscayne 11 500 USD a 50 bodov do rebríčka WTA Tour.

V prvom sete si wimbledonská finalistka z roku 2007 Bartoliová (15. vo svetovom renkingu) po dvoch brejkoch vybudovala náskok 5:2 a 40:15, ale prvé dva setbaly ešte nevyužila. Slovenka mala potom dovedna štyri možnosti vziať súperke prvýkrát podanie, ale zostalo len pri šanciach. Napokon Bartoliová premenila piaty setbal esom a úvodné dejstvo získala na 6:2. V tom druhom svitla pre slovenskú hráčku šanca napriek tomu, že hneď v úvode stratila servis. Rebrejkom a sériou štyroch získaných gemov v rade zverenka Mojmíra Mihala otočila skóre na 4:1. Od tohto stavu však už Rybáriková nezískala ani gem a Bartoliová sa po premenenom prvom mečbale pri svojom podaní tešila z postupu do 3. kola. Víťazka využila 5 z 9 možností na brejk, jej slovenská súperka dve zo šiestich.