27. februára 2015

Rybáriková vzala set Šarapovovej, ale semifinále si nezahrá

Slovenská tenistka Magdaléna ...

maria sarapovova Ruská tenistka Maria Šarapovová porazila Magdalénu Rybárikovú a ak získa v Acapulcu titul, vystrieda Serenu Williamsovú na čele špeciálneho rebríčka Road to Singapore.ACAPULCO 27. februára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Abierto Mexicano TELCEL v Acapulcu vo štvrťfinále, keď vo štvrtok podľahla najvyššie nasadenej Ruske Marii Šarapovovej za 134 minút 1:6, 6:4, 2:6.

Za účasť v najlepšej osmičke si 26-ročná Slovenka z mexického letoviska odnáša 60 bodov do rebríčka WTA a nezdanenú prémiu 5900 dolárov. Postupom do štvrťfinále Rybáriková dosiahla zatiaľ najväčší úspech v tejto sezóne.

Rybáriková takmer utŕžila kanára

V prvom vzájomnom súboji svetovej päťdesiatky s dvojkou Rybáriková vzala favoritke prekvapujúco set. Prvý set prehrala hladko 1:6, keď jedinú hru si pripísala až pri hrozbe "kanára" pri skóre 0:5.

V druhom dejstve od stavu 2:2 sériou troch víťazných gemov slovenská hráčka zvýšila na 5:2. Za stavu 5:3 síce prišla o svoje podanie, ale potom vzala servis súperke, keď premenila druhý setbal. V rozhodujúcom sete Rybáriková za stavu 1:1 neudržala podanie a potom ešte znížila z 1:3 na 2:3. Od tohto momentu už zbierala gemy iba jej skúsenejšia ruská súperka.

Ruska neprišla na tlačovku

Šarapovová po zápase neprišla na tlačovú konferenciu, lebo sa cítila veľmi zle, a ospravedlnila sa novinárom. "Už niekoľko dní ma trápi žalúdočný vírus a dnes večer sa to ešte zhoršilo. Verím, že v ďalších dňoch to bude už len lepšie," uviedla vo vyhlásení pre médiá Šarapovová.

Ak Šarapovová (27) získa v Acapulcu titul, vystrieda Serenu Williamsovú na čele špeciálneho rebríčka Road to Singapore, v ktorom sa zaratúvajú body o účasť na koncoročnom šampionáte WTA v Singapure.

Už teraz si skvelá Ruska môže povedať, že uhrala minimálne semifinále na sedemnástich z devätnástich turnajov úrovne WTA International, na ktorých sa v kariére predstavila. Nepodarilo sa jej to iba v Tokiu na Japan Open 2002 (podľahla Emmanuelle Gagliardiovej v 1. kole) a Aucklande 2011 (prehra vo štvrťfinále s Gretou Arnovou). Informuje o tom server WTA.

Dvojhra - štvrťfinále:
Maria Šarapovová (Rus.-1) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:1, 4:6, 6:2
Caroline Garciová (Fr.-3) - Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.) 6:2, 2:1 - skreč, Lučičová-Baroniová odstúpila
Timea Bacsinszká (Švaj.-5) - Johanna Larssonová (Švéd.) 6:3, 6:3
Sesil Karatančevová (Bul.) - Mónica Puigová (Portor.) 2:6, 7:6 (7), 6:4