Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. augusta 2012

Rýchle zamestnanie dcéry môže stáť gréckeho politika kariéruGrécky vládny poslanec čelí výzvam na odstúpenie po zverejnení informácií o tom, že počas jediného dňa vo funkcii predsedu parlamentu zabezpečil svojej dcére trvalý pracovný pomer v kancelárii ...Zdieľať
vyron polydoras ATÉNY 11. augusta (WEBNOVINY) - Grécky vládny poslanec čelí výzvam na odstúpenie po zverejnení informácií o tom, že počas jediného dňa vo funkcii predsedu parlamentu zabezpečil svojej dcére trvalý pracovný pomer v kancelárii šéfa zákonodarného zboru.


Vyron Polydoras sa stal predsedom gréckeho parlamentu po májových voľbách, parlament však bol rozpustený a hlasovanie sa v júni pre neschopnosť zostaviť vládu opakovalo.

Podľa štvrtkového Polydorasovho vyjadrenia mal ako šéf zákonodarného zboru nárok na šiestich poradcov, no on vybral iba jedného - a to svoju dcéru.

"Má tri vysokoškolské diplomy, hovorí štyrmi jazykmi a preto sa sám seba pýtam, prečo to teraz niekto vytiahol," povedal kritizovaný poslanec vládnej Demokratickej strany.

Zároveň poukázal na to, že jeho dcéra pre neho pracovala už minulosti.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vysokoškoláci žiadajú prešetrenie doktorátu Jána Figeľa
<< predchádzajúci článok
Biskup Baláž sa stal čestným občanom Nevoľného in memoriam

Rýchle zamestnanie dcéry môže stáť gréckeho politika kariéru - diskusné fórum čitateľov