Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. augusta 2007

S veľvyslancom v Lisabone o portugalskom predsedníctvePortugalsko má seriózny záujem, aby bol k 1. januáru 2008 schengen v nových hraniciach a urobí pre to politicky všetko. Prezidenta SR Ivana Gašparoviča o tom dnes informoval veľvyslanec SR v ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. augusta (WEBNOVINY) - Portugalsko má seriózny záujem, aby bol k 1. januáru 2008 schengen v nových hraniciach a urobí pre to politicky všetko. Prezidenta SR Ivana Gašparoviča o tom dnes informoval veľvyslanec SR v Lisabone Radoslav Boháč. V tlačovej správe to uviedla Margita Ivaničková z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.

Hlavnou témou rozhovoru prezidenta Gašparoviča s veľvyslancom Boháčom bolo predsedníctvo Portugalskej republiky v Európskej únii a jeho ambície a ciele v nadväznosti na nedávnu návštevu predsedu vlády Portugalska Josého Sócratesa na Slovensku, ktorý predstavil priority jeho krajiny počas predsedníckeho obdobia. Medzi najdôležitejšie patrí nová zmluva o ústave pre Európu, schengenský priestor a najmä cieľ predsedníckej krajiny posunúť úniu bližšie k občanovi a reálne naplnenie Lisabonskej stratégie.

Vo vzťahu k schengenskému priestoru diskutovali o technických záležitostiach dátového prepojenia starých členských krajín EÚ s novými. Portugalsko má seriózny záujem o to, "aby k 1. januáru 2008 bol schengen v nových hraniciach a urobí pre to politicky všetko," povedal podľa Ivaničkovej prezidentovi veľvyslanec Boháč s tým, že Portugalsko vyšlo Slovensku maximálne v ústrety pri odstraňovaní nedostatkov na schengenskej hranici najmä z hľadiska bezpečnosti na letiskách. V uvedenom kontexte prezident Gašparovič v rámci pracovného výjazdu do Košického samosprávneho kraja navštívi v piatok aj schengenskú hranicu, informovala Ivaničková.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zrušenie súdu v Námestove bolo katastrofálnou chybou
<< predchádzajúci článok
Ochranári v krajnom prípade vytvoria pred ginkom živú reťaz

S veľvyslancom v Lisabone o portugalskom predsedníctve - diskusné fórum čitateľov