Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. novembra 2011

Samsung bude pokračovať vo výrobe na SlovenskuSpoločnosť Samsung Electronics Slovakia, s.r.o. pôsobí na Slovensku od roku 2002. Činnosť firmy je zameraná na výrobu LCD a LED televízorov, LCD monitorov, HDD a Blu-ray prehrávačov a satelitných prijímačov. Samsung v Galante ...Zdieľať
samsung Spoločnosť Samsung Electronics Slovakia, s.r.o. pôsobí na Slovensku od roku 2002. Činnosť firmy je zameraná na výrobu LCD a LED televízorov, LCD monitorov, HDD a Blu-ray prehrávačov a satelitných prijímačov. Samsung v Galante zamestnáva takmer 3 tis. zamestnancov a výškou svojich tržieb sa radí k trom najväčším nefinančným podnikom Slovenska. Počas niekoľkých rokov sa galantský výrobný závod stal najväčším výrobným závodom spoločnosti Samsung v rámci Európy.BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) - Spoločnosť Samsung bude na Slovensku pokračovať vo výrobe. Prezident divízie Visual display Samsung electronic Boo-Keun Yoon to prisľúbil slovenskému ministrovi práce Jozefovi Mihálovi, čím vyvrátil medializované informácie o možnom odchode spoločnosti zo Slovenska.


Výroba LCD obrazoviek

Kórejská firma však priznala nepriaznivú situáciu vo výrobe LCD obrazoviek. "Musím potvrdiť, že výroba LCD sa nachádza v ťažkej situácii, preto sa snažíme minimalizovať lokality, kde vyrábame LCD panely. Avšak na Slovensku chceme v ich výrobe pokračovať a udržať si svoju pozíciu," uviedol Yoon.

Žiadosť o dotácie

Pre kritickú situáciu na trhu s LCD obrazovkami požiadala spoločnosť Samsung slovenskú vládu o poskytnutie ďalšej investičnej pomoci. "Minister hospodárstva Juraj Miškov podpísal pred niekoľkými dňami ďalšiu dotáciu pre Samsung v podobe daňovej úľavy vo výške 28 mil. eur," potvrdil minister práce Jozef Mihál. Táto pomoc by mala podľa neho zabezpečiť udržanie takmer tisíc pracovných miest na Slovensku priamo v Samsungu a ďalších takmer tisíc miest u jeho subdodávateľov na najbližších päť rokov. Slovenská republika v posledných piatich rokoch poskytla Samsungu pomoc celkovo vo výške viac ako 10 mil.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovnaft ku koncu septembra s nárastom tržieb o vyše 40 %
<< predchádzajúci článok
MetLife Amslico prináša dva nové produkty

Samsung bude pokračovať vo výrobe na Slovensku - diskusné fórum čitateľov