10. januára 2011

San Antonio Spurs, lídri NBA, tesne vyhrali nad Minnesotou

Iba 11 bodov potrebovala hviezdna trojica basketbalistov Miami od svojich spoluhráčov na víťazstvo v nedeľňajšom zápase NBA v Portlande, no bez nich by sa nezaobišla. LeBron James ...

nba Foto: SITA, APNEW YORK 10. januára (WEBNOVINY) - Iba 11 bodov potrebovala hviezdna trojica basketbalistov Miami od svojich spoluhráčov na víťazstvo v nedeľňajšom zápase NBA v Portlande, no bez nich by sa nezaobišla. LeBron James nastrieľal 44 bodov v kombinácii s 13 doskokmi, Dwyane Wade 34 a Chris Bosh pridal 18, ale to všetko mohlo vyjsť bez minimálne päťbodovej pomoci ostatných hráčov Heat nazmar. Napokon sa jej úderná floridská trojka dočkala a druhý tím Východnej konferencie si pripísal 13. triumf na palubovke súpera v rade. Zrodil sa až po predĺžení, ktoré už zo strany hostí režírovali výhradne James, Wade a Bosh. "Dnes ste videli dôvod, pre ktorý som chcel, aby sme sa dali dohromady. Obdivujem LeBrona, som rád, že si obliekame rovnaký dres a že nestojím na druhej strane palubovky," povedal Wade na margo tímového kolegu, ktorý v predĺžení zaznamenal dve trojky a premenil dva trestné hody.

Vedúci tím celej súťaže San Antonio Spurs nie príliš presvedčivým víťazstvom nad Minnesotou 94:91 vytvoril najdlhšou aktívnu sériu úspechov s jedným súperom. Timberwolves si do AT&T Center prišli po 15. prehru od Spurs v rade, ale nemuselo tomu tak byť, keby dotiahli do konca obrat z 85:90 v štvrtej štvrtine. Výsledný stav svietil na tabuli takmer dve minúty hracieho času, trojbodový rozdiel sa márne pokúšali zmazať Luke Ridnour a Anthony Tolliver.

New York Knicks najmä zásluhou Amarého Stoudemira kvalitatívne rastú, ale na majstra sú stále prikrátki. V nedeľu sa o tom presvedčili na ihrisku Los Angeles Lakers. V šlágri večera prehrali jednoznačne 87:109, keď ich o lepší výsledok pripravila slabá streľba (36 % z poľa, 68 % z trestných hodov) a najmä zlepšená obrana domácich. Tréner úradujúcich šampiónov Phil Jackson preto mohol spokojne konštatovať: "S takouto defenzívou určite môžeme pomýšľať na titul."

Tím Denveru prežíva agóniu pred chystanou výmenou, inak sa nedá vysvetliť ich domáce zaváhanie s New Orleans (87:96) a najmä úbohých 8 bodov z ruky Carmela Anthonyho, ktorý by mal podľa kuloárnych správ zamieriť do New Jersey. "Určite nie, určite nie, určite nie, určite nie," pre istotu štyrikrát zopakoval Anthony odpoveď na otázku, či to bolo jeho posledné vystúpenie v drese Nuggets.

V zvyšných stretnutiach sa tešili domáce mužstvá, Toronto znechutilo Sacramentu začiatok šesťzápasovej šnúry na ihriskách súperov, Phoenix natiahol čiernu sériu Clevelandu bez víťazstva na 10 stretnutí a ofenzívna sila Golden State totálne zlyhala v Los Angeles proti Clippers.