Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

15. mája 2021

Satelity spoločnosti Rocket Lab sa nepodarilo vyslať na orbituKalifornskej spoločnosti Rocket Lab sa v sobotu nepodarilo vyslať na orbitu satelity z Nového Zélandu. Problém nastal ...Zdieľať
gettyimages 1166662064 676x451 15.5.2021  - Kalifornskej spoločnosti Rocket Lab sa v sobotu nepodarilo vyslať na orbitu satelity z Nového Zélandu. Problém nastal počas zážihu druhého stupňa rakety Electron. Tá niesla dva satelity na pozorovanie Zeme firmy BlackSky. "Dnešná anomália sa vyskytla po 17 úspešných štartoch rakety Electron," uviedli zástupcovia Rocket Lab.


Firma v súčasnosti vyrába niekoľko rakiet a podľa vlastných slov je pripravená na rýchly návrat k letom, a to kým sa ukončí vyšetrovanie a všetky nutné opravy.

Prvý stupeň rakety úspešne dopadol do oceánu a tímy začali pracovať na jeho vytiahnutí. Firma v súčasnosti pracuje na tom, aby mohla prvý stupeň rakiet opätovne použiť.

Riaditeľstvo spoločnosti sídli v Long Beach v Kalifornii. Štartovacie zariadenia má na novozélandskom poloostrove Mahia a na Wallops Islande vo Virgínii.


Zdroj: Webnoviny.sk - Satelity spoločnosti Rocket Lab sa nepodarilo vyslať na orbitu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Archeoskanzen v Nižnej Myšli pozýva návštevníkov na Cestu do praveku
<< predchádzajúci článok
Počas Noci múzeí a galérií svoj program po celom Slovensku predstaví 101 kultúrnych inštitúcií

Satelity spoločnosti Rocket Lab sa nepodarilo vyslať na orbitu - diskusné fórum čitateľov