Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

17. mája 2021

Tajomstvom dlhovekosti sú kuracie mozočky, tvrdí 111-ročný AustrálčanJeho 74-ročný syn Greg pripisuje otcovu dlhovekosť jednoduchému štýlu života, aký viedol v odľahlej austrálskej vnútrozemskej oblasti Outback.Zdieľať
Tajomstvom dlhovekosti sú kuracie mozočky, tvrdí 111-ročný Austrálčan

Najstarší muž v zaznamenaných dejinách Austrálie zaraďuje konzumáciu kuracích mozočkov medzi svoje tajomstvá, ako sa dožiť vyše 111 rokov.


Chovateľ dobytka na dôchodku Dexter Kruger sa v pondelok dožil 124 dní od oslavy svojich 111. narodenín a je tak o deň starší, než bol veterán z prvej svetovej vojny Jack Lockett, keď v roku 2002 zomrel. Píše o tom tlačová agentúra AFP.

Kruger dal niekoľko dní pred dosiahnutím rekordu interview pre mediálnu spoločnosť Australian Broadcasting vo svojom opatrovateľskom domove v meste Roma na vidieku austrálskeho štátu Queensland a povedal, že k jeho dlhému životu prispelo aj pravidelné konzumovanie uvedenej kuracej delikatesy.

"Kuracie mozočky. Ako viete, kurence majú hlavu. A v nej je mozog. Je to taká malá lahôdka. Iba na jeden hlt," uviedol Kruger.

Jeho 74-ročný syn Greg pripisuje otcovu dlhovekosť jednoduchému štýlu života, aký viedol v odľahlej austrálskej vnútrozemskej oblasti Outback.

Šéfka opatrovateľského domova Melanie Calvertová povedala, že Kruger, ktorý píše svoju životopisnú knihu, "je zrejme jedným z najbystrejších tunajších obyvateľov".

"Jeho pamäť je na 111-ročného človeka úžasná," uviedla Calvertová.

Zakladateľ Austrálskej knihy rekordov John Taylor potvrdil, že Kruger sa stal vôbec najstarším austrálskym mužom.

Najstarším zaznamenaným človekom v Austrálii bola Christina Cooková, ktorá zomrela v roku 2002 vo veku 114 rokov a 148 dní.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NICK CAVE & THE BAD SEEDS NA POHODE 2022
<< predchádzajúci článok
Vedenie Microsoftu vyšetrovalo Billa Gatesa pre aféru na pracovisku