Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2006

Schôdza NR SR pokračuje normami z dielne rezortu dopravyRokovaním o vládnom návrhu novely cestného zákona pokračuje 6. schôdza Národnej rady SR. Návrh spresňuje financovanie výkonov v pravidelnej autobusovej doprave vo verejnom záujme po fiškálnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) - Rokovaním o vládnom návrhu novely cestného zákona pokračuje 6. schôdza Národnej rady SR. Návrh spresňuje financovanie výkonov v pravidelnej autobusovej doprave vo verejnom záujme po fiškálnej decentralizácii a upravuje vykonávanie kontrol a štátneho odborného dozoru na pozemných komunikáciách v súvislosti s prepravou nebezpečných vecí.

Následne sa bude parlament venovať vládnemu návrhu zákona o elektronickom mýte. Podľa neho by sa mali mýtom spoplatňovať vozidlá s hmotnosťou nad 3,5 tony. Mýtom by sa pritom spoplatňovali vozidlá prechádzajúce po diaľnici, rýchlostnej ceste a ceste I. triedy. Podľa rozhodnutia vlády budú od platenia mýta oslobodené vozidlá ministerstva vnútra, ozbrojených síl SR a NATO, vozidlá colnej správy, Slovenskej informačnej služby, záchranných zložiek, Zboru väzenskej a justičnej stráže SR, vozidlá správcu mýta a správcov ciest I., II. a III. triedy zabezpečujúce ich údržbu, ako aj vozidlá zabezpečujúce výkony vo verejnom záujme v mestskej hromadnej dopravy (MHD) a prímestskej doprave osôb.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Summit ASEAN zrušili pre hrozbu útokov al-Kájdy
<< predchádzajúci článok
Testosterón pomáha aj pri liečbe frigidity