Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2006

Poslanci NR SR schválili začiatok konca úradu pre dohľadMožnosť vlády kedykoľvek odvolať predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) na podnet ministra zdravotníctva považuje súčasný predseda ÚDZS Ján Gajdoš za začiatok konca ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) - Možnosť vlády kedykoľvek odvolať predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) na podnet ministra zdravotníctva považuje súčasný predseda ÚDZS Ján Gajdoš za začiatok konca úradu. "Je to účelová novela, ktorou sa ruší nezávislosť ÚDZS, a ohrozuje rovnosť všetkých článkov v systéme," uviedol pre agentúru SITA Gajdoš.

Poslanci v utorok schválili poslanecký návrh novely zákona o zdravotných poisťovniach, v ktorej okrem možnosti vlády odvolať predsedu ÚDZS nielen v presne vymedzených prípadoch zaviedli aj možnosť odvolať členov správnej rady úradu. "Tento krok chápem ako jasný dôkaz tendencie mocensky a politicky ovládnuť jediný nezávislý regulačný úrad v zdravotníctve," skonštatoval Gajdoš.

Po tom, ako novela vstúpi do platnosti, stane sa ÚDZS podľa Gajdoša detašovaným pracoviskom ministerstva zdravotníctva. "Prirodzeným pokračovaním budú personálne zmeny vo vedení úradu, v dozornej a správnej rade ako nástroj presadzovania vlastných záujmov," uzavrel predseda ÚDZS.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou vznikol v rámci reformy zdravotníctva predchádzajúceho ministra Rudolfa Zajaca. Úlohou ÚDZS je kontrola poskytovania zdravotnej starostlivosti, činnosti a financií zdravotných poisťovní a pod jeho gesciu spadajú aj patologicko-anatomické a súdno-lekárske pracoviská.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosť Skanska SK zmenila obchodné meno
<< predchádzajúci článok
MAAE po smrti bývalého agenta prehodnocuje polónium-210