Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. februára 2011

Šéf NATO v Afganistane končí, potrebuje oddychVrchný veliteľ amerických síl aj jednotiek NATO v Afganistane David Petraeus najneskôr do konca roka z oboch funkcií odíde. ...Zdieľať
davidpetraeus Veliteľ medzinárodných síl v Afganistane generál David Petraeus.Foto: SITA/APLONDÝN 16. februára (WEBNOVINY) - Vrchný veliteľ amerických síl aj jednotiek NATO v Afganistane David Petraeus najneskôr do konca roka z oboch funkcií odíde.


Tvrdí to s odvolaním sa na informácie z amerického ministerstva obrany stredajšie vydanie britského denníka The Times. Americký prezident Barack Obama plánuje Petraeusa vymeniť v rámci plánovanej rozsiahlej reorganizácie amerických síl v Afganistane. Dôvodom nie je nespokojnosť s jeho pôsobením, ale fakt, že pôsobí v tejto a podobných vysokých funkciách už veľmi dlho a potrebuje si oddýchnuť.

Petraeus je na čele amerických aj koaličných vojsk v Afganistane síce len osem mesiacov, predtým však pôsobil na podobnom poste v Iraku. "Generál Petraeus odvádza vynikajúcu prácu, no je v službe prakticky nonstop už od 11. septembra 2001, a nemôže tam jednoducho zostať navždy," citujú The Times hovorcu Pentagónu Geoffa Morrella.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko má svojho Fritzla. Svoje deti zneužíval 20 rokov
<< predchádzajúci článok
Španieli zatkli právnika Saddáma Husajna