Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Vianoce

23. decembra 2015

Šéfka Greenpeace nemá na Štedrý deň stromček ani kapraŠéfka Greenpeace Slovensko Marta Kabinová nemá na Vianoce žiadny stromček a keďže je vegetariánka, na štedrovečernom stole chýba aj kapor. "Nemyslím si, že ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič
 
Bratislava 23. decembra (TASR) - Šéfka Greenpeace Slovensko Marta Kabinová nemá na Vianoce žiadny stromček a keďže je vegetariánka, na štedrovečernom stole chýba aj kapor. "Nemyslím si, že Vianoce by mali byť o zozname vecí a činností, ktoré musím zabezpečiť, nakúpiť alebo urobiť. Snažím sa vždy nájsť alternatívu, ktorá bude šetrnejšia nielen pre životné prostredie, ale aj pre mňa - z časového hľadiska," skonštatovala pre TASR.


Vianočný čas je podľa jej slov najmä o vzácnych chvíľach a zážitkoch. "Napríklad keď ma babka naučí vianočný recept, podľa ktorého robievala ešte jej mama, alebo keď sa s priateľmi vyberieme do prírody a jediné, nad čím rozmýšľame, je praskajúci sneh pod nohami a či čaj v termoske ešte nevychladol. Čiže, keď sa povie stromček, radšej ako zháňať ten najkrajší, najvyšší alebo najlacnejší, obývačku mi skrášli ozdobená veľká izbová rastlinka," povedala Kabinová.

Okrem stromčeka na Štedrý deň u riaditeľky Greenpeace nebýva ani kapor. "Som dlhoročná vegetariánka, čiže kapra u mňa nenájdete. Menu pozostáva zo šošovicovej polievky so slivkami a údeného tempehu s obľúbeným babkiným kyslým zemiakovým šalátom," priblížila.

Jej najobľúbenejšou tradíciou z detstva počas Vianoc je jedenie tzv. obzerancov s makom. "Sú to šúľance posypané makom a poliate maslom, ktoré jedáva celá rodina spoločne z jednej veľkej misy. Symbolizuje to jednotu a má to zabezpečiť, aby rodina držala vždy spolu," zhrnula.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na streamovacích službách sprístupnia albumy od The Beatles
<< predchádzajúci článok
Pocit osamelosti počas sviatkov zosilní, zraniteľní sú najmä starší