29. novembra 2015

Sekera prispel bodom k výhre Oilers, Gáborík hrdinom noci pre LA Kings

Marián Gáborík sa teší z gólu

Marián Gáborík sa teší z gólu Foto: TASR/AP
New York 29. novembra (TASR) - Hokejisti Edmontonu Oilers zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade Pittsburghu Penguins 3:2 po nájazdoch, jednou asistenciou pomohol k výhre hosťom aj slovenský obranca Andrej Sekera. Bola to pre neho už ôsma asistencia v ročníku, na ľade strávil slovenský reprezentant vyše 22 minút. Edmonton vyhral nad Pittsburghom prvýkrát od 10. januára 2010.

V noci na nedeľu sa hral aj vzájomný duel Slovákov Mariána Gáboríka a Mariána Hossu v Los Angeles, ktoré zdolalo po predĺžení Chicago 3:2. Práve Gáborík sa stal hrdinom noci, keď hostí "vybavil" dvoma gólmi. V drese Blackhawks tentoraz nedostal šancu Marko Daňo. Gáborík najprv v 55. minúte vyrovnal na 2:2 jeho štvrtým gólom v sezóne a potom v 63. minúte ďalším presným zásahom rozhodol o výhre Kings.

New York Islanders bez slovenského brankára Jaroslava Haláka otočili súboj na ľade Tampy a vyhrali 3:2. Dallas prehrával v Minnesote už 0:3, ale tiež zápas otočil a vyhral 4:3, keď v predĺžení rozhodol Tyler Seguin. Stars vyhrali piaty zo šiestich uplynulých súbojov. Piaty triumf v rade zaknihoval aj Washington, ktorý vyhral v Toronte 4:2. "Javorové listy" padli tretíkrát za sebou.

Philadelphia zvíťazila v Madison Square Garden nad New Yorkom Rangers 3:0. Dvomi gólmi a asistenciou sa zaskvel krídelník "letcov" Wayne Simmonds, čistým kontom zasa brankár Steve Mason. Domáci "jazdci" utrpeli už tretiu prehru v sérii.