24. augusta 2007

Senec - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1

Futbal - Corgoň liga - 7. kolo: FC Senec - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:1) Góly: 46. Matej Kováč - 42. Gibala, ŽK: 60. Hözl, 87. Peter Farkaš (obaja ViOn), rozhodovali: ...

BRATISLAVA 24.augusta (WEBNOVINY)

Futbal - Corgoň liga - 7. kolo:

FC Senec - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:1)
Góly: 46. Matej Kováč - 42. Gibala, ŽK: 60. Hözl, 87. Peter Farkaš (obaja ViOn), rozhodovali: Fajčík - Sluk, Poláček, 1009 divákov

Senec: Slovenčiak - Pecha, Marcin, Gábriš, Milan Lukáč - Drahno (46. Kuráň), Nemček (46. Kitaš), Ujlaky, Matej Kováč - Najman, Augustín (74. Škrabák)
Zlaté Moravce: M. Peškovič - Pavlenda, Peter Farkaš, Choma, O. Číž - Hözl - Kuračka, Žembera (58. Balát), Juska - M. Gibala (90. Pelegríni), Chren

Senčania, ktorí na konte výhier majú ešte stále nulu, sa v 17. min Ujlakym pokúšali otvoriť skóre, ale ten z hranice šestnástky mieril len vedľa Peškovičovej bránky. V 24. min sa k slovu dostali aj hostia, keď Kuračka vysunul Jusku, ale Marcin mu obranným zákrokom zabránil v streľbe. V 40. min mal čistú gólovú šancu na kopačkách Žembera, ktorému presne nahral Juska, ale z tesnej blízkosti trafil len do rúk gólmana Slovenčiaka. V 43. min sa hostia radovali z prvého gólu v tejto sezóne na ihrisku súpera. Pavlenda spoza šestnástky vystrelil a brankár Slovenčiak jeho strelu dokázal len vyraziť pred Gibalu a ten otvoril skóre - 0:1. Domáci hneď v úvode druhého polčasu strelou Kováča z 20 metrov vyrovnali na 1:1. I naďalej v druhom dejstve boli domáci aktívnejší, ale strelecky sa nedokázali presadiť Augustín Ujlaky a ani Najman. V 75. min sa pokúšali ohroziť bránku protivníka i hostia, ale Chren mieril tesne vedľa a vzápätí Balát triafal len do Slovenčiaka. V 87. min pred šestnástkou Farkaš fauloval Najmana, priamy kop išiel zahrávať Ujlaky, ale nemal presnú mušku a tesne minul Peškovičovu svätyňu. Keďže v závere stretnutia si už žiadny zo súperov príležitosť nevypracoval, Senčania sa opäť nedočkali vytúženého víťazstva.

hlasy po zápase:
Ivan Galád (tréner Senca): "Senec naposledy zvíťazil - ak sa nemýlim - tretieho marca a naposledy, keď sme sa stretli s ViOnom, prehrali sme 0:4. Dnes sme doma prvýkrát v sezóne bodovali. Prvý polčas bol z našej strany slabší, ale v druhom moji chlapci aspoň bojovali. Dali sme pekný gól a tri minúty pred koncom škoda Ujlakyho strely že neskončila v bráne. Náš mladý káder potrebuje ešte na sebe pracovať, ale bojovnosť mojím chlapcom nemôžem uprieť."

Ján Rosinský (tréner ViOnu): "Úroveň dnešného zápasu bola poznačená väčšími absenciami v našom mužstve. Napriek tomu sa chlapci, ktorí boli na ihrisku, snažili podať dobrý výkon. Vytvorili sme si viacero príležitostí, ale premenili sme, bohužiaľ, len jednu. V druhom polčase sme spravili niekoľko individuálnych chýb, ale mladý káder Senca ich našťastie nevyužil. V niektorých fázach duelu nás dostal súper pod tlak. Cením si získaný bod.