10. augusta 2007

Seneckí futbalisti bez bodov s Trnavou

Futbal - Corgoň liga - 5. kolo: FC Senec - Spartak Trnava 1:3 (0:1) Góly: 57. Milan Lukáč - 33. Kopačka, 85. Bernáth, 90.+ Tomčák, ŽK: 19. Pecha, 32. Matej Kováč - 37. Poljovka, 51. Doležaj, 72. Bernáth, 77. ...

Futbal - Corgoň liga - 5. kolo:

FC Senec - Spartak Trnava 1:3 (0:1)
Góly: 57. Milan Lukáč - 33. Kopačka, 85. Bernáth, 90.+ Tomčák, ŽK: 19. Pecha, 32. Matej Kováč - 37. Poljovka, 51. Doležaj, 72. Bernáth, 77. Cíferský, ČK: 87. Bernáth (Trnava) po druhej ŽK, rozhodovali: Vnuk - Ádám, Bobko, 3421 divákov

Senec: Slovenčiak - M. Drahno (89. Bozsík), Hoferica (70. Škrabák), Pecha, Marcin - Kitaš - Papaj, Matej Kováč, Nemček (70. Augustín), Milan Lukáč - Kozár
Trnava: Kamesch - Cíferský, Poljovka, Doležaj, Hruška - P. Ďuriš (90.+ Boháček), Kopačka, Kopúnek, Barčík (90.+ Jakubička) - Kožuch (64. Tomčák), Bernáth

Senčania sa v zápase, v ktorom mala Trnava v hľadisku vytvorené prakticky domáce prostredie, nezľakli a hrali oveľa dôraznejšie ako v predchádzajúcom domácom dueli s Nitrou. V úvode mohol otvoriť skóre hosťujúci Kožuch. Naopak v 11. min kontroval Papaj, na jeho priamy kop však bol brankár Kamesch pripravený. Po polhodine hry mali opäť šancu hostia, ale Hruška trafil len do rúk Slovenčiaka. Spartaku priniesla gólové ovocie 33. minúta. Kopačka sa z hranice šestnástky rozhodol vystreliť a rozvlnil sieť - 0:1. Futbalisti Senca sa síce snažili o vyrovnanie, ale v útoku sa do polčasovej prestávky nenašiel správny zakončovateľ. Po zmene strán začali domáci nebojácne a až do 75. min boli aktívnejší ako ich súper, no v koncovke zlyhali. Výnimkou bola iba 57. min, keď sa Milan Lukáč dobre zorientoval v šestnástke Trnavy a zo skrumáže vyrovnal - 1:1. Záver stretnutia však Senčania opäť nezvládli a dva razy inkasovali. Najprv v 85. min poslal znovu hostí do vedenia Bernáth a hoci o dve minúty na to musel práve tento útočník Spartaka opustiť trávnik po druhej žltej karte, už v nadstavenom čase striedajúci Tomčák strelou po zemi upravil na konečných 3:1 pre Trnavu.

Hlasy:
Ivan Galád (tréner FC Senec): "Nebol to ten Senec ako v 1. kole Corgoň ligy v zápase v Košiciach. Hráčom nemôžem uprieť akurát snahu a bojovnosť v dnešnom stretnutí. Sme veľmi smutní, lebo sme opäť v závere stretnutia stratili body."

Josef Mazura (tréner Spartaka Trnava): "Myslím si, že diváci mohli v Senci vidieť veľmi kvalitný zápas. Domáci bojovali a boli nepríjemným súperom. Som rád, že moji zverenci sa za stavu 1:1 nevzdali a v závere stretnutia strhli víťazstvo na našu stranu."