Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

03. júla 2006

Sexi Pistols Hayek a Cruz v stredu v slovenskej premiéreNa stredu 5. júla distribútori naplánovali slovenskú premiéru akčnej sexy komédie s kráskami Salmou Hayek a Penélope Cruz. Snímku Sexi Pistols nakrútila podľa scenára Luca Bessona režisérska ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. júla (WEBNOVINY) - Na stredu 5. júla distribútori naplánovali slovenskú premiéru akčnej sexy komédie s kráskami Salmou Hayek a Penélope Cruz. Snímku Sexi Pistols nakrútila podľa scenára Luca Bessona režisérska dvojica Joachim Roenning a Espen Sandberg. Spolu so Salmou a Penélope si vo filme zahrali Steve Zahn, Sam Shepard a ďalší.

Sáru (Salma Hayek) - dcéru bohatého bankára, a Mariu (Penélope Cruz) - obyčajné dievča, spája len veľmi málo. Až do dňa, kedy zástupca bankovej spoločnosti New York Bank and Trust Tyler Jackson (Dwight Yoakam) zničí ich rodiny, aby sa nezákonne zmocnil mexickej pôdy a umožnil tak predĺžiť americkú železnicu. Obom kráskam nezostáva nič iné ako spojiť svoje tajné "zbrane" a pomstiť sa. Obratom ruky sa z dvoch mladých dám stanú sexy pištoľníčky, ktoré prepadávajú pobočky Bank and Trust jednu za druhou. Z krásnych, drsných a navzájom večne súperiacich dám sa stávajú legendy, ktoré chce dostať každý.

Hudbu k filmu napísal Eric Serra, ktorý už od začiatku osemdesiatych rokov tvorí pre Bessona. Prvú filmovú hudbu zložil k jeho krátkemu filmu L'Avant dernier (1981). Neskôr spolupracovali aj na Bessonovom prvom celovečernom filme Le Dernier combat (1983) a ďalších úspešných snímkach ako Podzemka (1985), Magická hlbočina (1988), Brutálna Nikita (1990), Atlantis (1991) alebo Leon (1994). Za soundtrack k filmu Magická hlbočina získal v roku 1989 Césara.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Shakira zaspieva pred výkopom finále MS
<< predchádzajúci článok
Šľachtičná priviezla návštevníkov Tokajského festivalu

Sexi Pistols Hayek a Cruz v stredu v slovenskej premiére - diskusné fórum čitateľov