Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

11. júla 2019

SFZ predstavil novú súťaže pre amatérske kluby Prezidentský pohárZ tlačovej konferencie Slovenského futbalového zvazu (SFZ), archívna snímka.Zdieľať
Z tlačovej konferencie Slovenského futbalového zvazu (SFZ), archívna snímka. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Bratislava 11. júla (TASR) - Vo futbalovom Slovenskom pohári - Slovnaft Cupe bude budúci rok známy najlepší slovenský profesionálny tím v pohárovej súťaži. V novej sezóne však bude známe aj najlepšie amatérske mužstvo, ktoré vzíde z nového projektu Slovenského futbalového zväzu (SFZ) s názvom Prezidentský pohár.


Prezidentský pohár bude môcť získať do svojej vitríny až 38 tímov. Kluby sa do neho môžu prihlásiť najneskôr do 15. júla. Z Bratislavského futbalového zväzu môžu o pohár zabojovať víťazi 5. líg, tie totiž riadi oblastný futbalový zväz. Zo západoslovenského, stredoslovenského a východoslovenského zväzu sa majú právo prihlásiť do novej súťaže víťazi 6. líg. "Prihlásenie sa do súťaže je dobrovoľné. Ak sa víťaz oblastnej futbalovej súťaže neprihlási do pohára, právo štartu sa posúva na druhý tím v tabuľke. Ak sa ani ten neprihlási, miestenka pre danú oblastnú futbalovú súťaž prepadá," povedal pre futbalsfz.sk vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik.

Nová súťaž, určená pre amatérske kluby, sa hrá vyraďovacím spôsobom na jeden zápas. Domáci tím je ten, ktorý v skončenej sezóne nazbieral vyšší počet bodov, prípadne ak sa porovnávajú mužstvá zo súťaží s rozdielnym počtom účastníkov, tak výhodu domáceho prostredia má klub s vyšším koeficientom. "Hlavná myšlienka Prezidentského pohára je zapojiť víťazov najvyšších oblastných futbalových líg do spoločnej celoslovenskej súťaže. Týmto chceme opäť zvýšiť propagáciu futbalu na Slovensku," ozrejmil Richtárik.

Prvé zápasy pohára sú na programe 28. júla 2019, finále sa odohrá na budúci rok v júni. "Víťaz Prezidentského pohára získa prémiu 5000 eur, športový výstroj pre A-mužstvo v hodnote 3000 eur a zájazd pre 25 osôb na domáci zápas slovenskej reprezentácie," dodal Richtárik.

Program Prezidentského pohára 2019/20:

1. kolo – nedeľa 28. júla 2019
2. kolo – štvrtok 29. augusta 2019
štvrťfinále – 10. apríla 2020
semifinále – 1. alebo 8. mája
finále – streda 3. alebo piatok 5. júna


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O 42. ročník Malého štrbského maratónu je rekordný záujem
<< predchádzajúci článok
WIMBLEDON: HALEPOVÁ SA STALA PRVOU FINALISTKOU ŽENSKEJ DVOJHRY

SFZ predstavil novú súťaže pre amatérske kluby Prezidentský pohár - diskusné fórum čitateľov