Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. marca 2019

SHMÚ: Na severe Slovenska sa môže vyskytnúť silný vietorNa severe Slovenska sa môže v sobotu vyskytnúť silný vietor. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahu pre viaceré okresy. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 9. marca (TASR) – Na severe Slovenska sa môže v sobotu vyskytnúť silný vietor. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahu pre viaceré okresy.


Meteorológovia upozorňujú na vietor na horách. Vo viacerých okresoch Žilinského a Banskobystrického kraja, ako aj v okrese Poprad môže v polohách nad pásmom lesa sila vetra miestami v nárazoch dosiahnuť 110 až 135 kilometrov za hodinu. "Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo," uvádza SHMÚ. Vydal preto výstrahu 1. stupňa s platnosťou od 12.00 h do nedele (10. 3.) 03.00 h.

V nižších polohách okresov Námestovo, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a Poprad môže podľa meteorológov vietor v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 65 až 80 kilometrov za hodinu. Pre uvedené okresy platí výstraha 1. stupňa s platnosťou od 11.00 do 18.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ďalšia streľba v Prahe: Na ulici strieľal po hádke so ženou opitý muž
<< predchádzajúci článok
V prezidentských voľbách bude môcť odovzdať hlas vyše 10.000 väzňov

SHMÚ: Na severe Slovenska sa môže vyskytnúť silný vietor - diskusné fórum čitateľov