08. decembra 2013

Skalica zvíťazila nad Banskou Bystricou 5:4

Na archívnej snímke gólová radosť hokejistov Skalice

Na archívnej snímke gólová radosť hokejistov Skalice Foto: TASR/Oliver Ondráš
Skalica 8. decembra (TASR) - Po sérii nevydarených výsledkov mali skalickí fanúšikovia vstup na duel proti Banskej Bystrici zadarmo, no ani tento fakt ich neprilákal do haly veľa. Domáci začali zápas v dobrom tempe a po tlaku sa ujali vedenia v 5. minúte z hokejky Preisingera. Hostia hru postupne vyrovnali, no Lipovský sa vytiahol pri šanci Luntera. V 15. minúte Bystrica inkasovala hneď dvakrát, najskôr z hokejky Kuľhu počas presilovky a následne aj po úniku Preisingera a jeho krátkom blafáku medzi betóny bystrického gólmana. Rýchle góly vyhnali z bránky Kalembu, ktorého nahradil Košarišťan. V závere prvej tretiny tempo diktovali Skaličania, no ďalšie góly sa im nepodarilo pridať.

Záhorákom vyšiel úvod druhej časti hry, keď Obdržálek vymietol už po 34 sekundách ľavý horný roh Košarišťanovej bránky. Skalica viedla 4:0 a zdalo sa, že zápas pevne vo svojich rukách. V nasledujúcich minútach Bystričania zrýchlili hru a vytvárali si šance. V 30. minúte Heizer vykresal iskierku nádeje prvým gólom počas presilovky a 12 sekúnd pred druhou sirénou sa presadil aj Fajčák - 2:4.

V úvode tretej tretiny mali hostia opäť miernu prevahu, Kadura sa však nedokázal presadiť pred dobre chytajúcim Lipovským. "Barani" naďalej zvyšovali svoj tlak, no opäť sa potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš. Macík spálil svoju príležitosť pred Lipovským, vzápätí pozabudli hostia na zadné vrátka a Mráz v 53. minúte zvýšil na 5:2. Na druhej strane prišiel rýchly protiútok hostí a Rosandič zasunul odrazený puk za Lipovského. Hostia sa dostali na rozdiel jediného gólu, keď sa štyri minúty pred koncom presadil aj Chovan a schyľovalo sa k dráme. Bystričania odvolali v závere aj brankára, no v záverečnom tlaku už nedokázali skóre vyrovnať a zo Záhoria odchádzajú bodovo naprázdno.

HK 36 Skalica - HC'05 Banská Bystrica 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)

Góly: 5. Preisinger, 15. Kuľha, 15. Presinger, 21. Obdržálek, 53. B. Mráz - 31. Heizer, 40. Fajčák, 54. Rosandič, 56. Chovan. Vylúčení: 6:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, D. Konc - Sčensný, Tvrdoň, 1628 divákov

Slovanisti vo fialových dresoch porazili Lokomotiv Jaroslavľ 5:3