Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

12. februára 2007

Škoda Cup pre trénera Šuplera aj sondou do vnútra hráčovSlovenské účinkovanie na Škoda Cupe v Bazileji odhalilo trénerovi národného tímu Júliusovi Šuplerovi mnohé v kontexte s blížiacimi sa majstrovstvami sveta, ale konkrétnosti neprezradil. "Títo ...Zdieľať

BAZILEJ 12. februára (WEBNOVINY) - Slovenské účinkovanie na Škoda Cupe v Bazileji odhalilo trénerovi národného tímu Júliusovi Šuplerovi mnohé v kontexte s blížiacimi sa majstrovstvami sveta, ale konkrétnosti neprezradil. "Títo hráči, ale aj tí, ktorí z rôznych dôvodov nemohli prísť, by mali tvoriť kostru tímu pre šampionát v Rusku. Všetko sa však bude odvíjať aj od toho, koľko hokejistov vôbec bude k dispozícii a či budú ochotní reprezentovať," uviedol reprezentačný tréner.

Počas troch dní odohrali Slováci v St. Jakob-Arene v Bazileji tri zápasy. Rakúšanov zdolali na úvod 6:2, so Švajčiarmi a Nemcami prehrali zhodne 2:3, pričom v druhom prípade až po samostatných nájazdoch. Celkové 2. miesto na turnaji v konkurencii tradičných rivalov nepovažuje Šupler za úspech (v rokoch 2003 a 2004 Slováci tento turnaj vyhrali), ale v hre svojho tímu vyzdvihol viaceré pozitívne momenty. "Prvý zápas bol v pohode. Dve tretiny nám robila problémy účinná obrana Rakúska, ale posledná tretina bola vynikajúca. Proti Švajčiarsku to bol dobrý hokej, prvá a posledná tretina z nášho pohľadu výborná, ale súper dal dva šťastné góly a my sme naše šance nevyužili. Proti Nemcom sa už na našom výkone prejavila únava, ale ten zápas sme mali vyhrať. Nemci nemali takí silný výber ako napríklad na Deutschland Cupe,“ komentoval Šupler.

Reprezentačný kormidelník už neraz pripomenul, ako ho mrzia rôzne vynútené absencie nominovaných hráčov, ktorých chcel v Bazileji osobne vidieť v akcii. Počet zranených, resp. doliečujúcich sa a regenerujúcich hokejistov, ktorí dostali pozvánku na reprezentačný zraz, ale ospravedlnili sa, sa takmer vyšplhal k desiatke. "S hráčmi ako sú Kováčik, Surový, ktorý sa počas prvého zápasu zranil, ale aj Bartečko, som rátal do hernej koncepcie v určitých útočných formáciách. Aj ich absenciou našej hre chýbala vyššia kvalita. Na druhej strane tí, ktorí ich nahradili, sa chopili svojej šance. Spokojný som s tým, ako sa uviedol v prvom útoku Skladaný, vo štvrtom Melichárek, aj obranca Švarný, ktorý prišiel dodatočne za nami, mal dobré momenty,“ vymenoval niektoré mená reprezentačný tréner. Šupler ešte dodal, že náročný turnaj mu odhalil mnohé aj z hľadiska osobnostného profilu hráčov. "Trochu nám to pomôže pri nominácii, ale bude to veľmi ťažké. Tieto zápasy, to bola dobrá sonda do vnútra hráčov aj z hľadiska psychiky a odolnosti. Je to pozitívne. Treba to však podrobiť analýze. Samozrejme, že som chcel turnaj vyhrať, ale napríklad súčasní Švajčiari, to je výsledok tvrdej osemročnej práce s reprezentačným tímom. Zdobí ich disciplína, perfektná organizácia hry. S hráčmi pracujú neustále, zatiaľ čo u nás je ten hráčsky rozptyl taký široký, že to prakticky nie je možné.“

Počas turnaja v Bazileji zazneli nahlas myšlienky o tom, že jeho obsadenie by mohlo byť v budúcnosti trochu iné. Už viackrát vyslovený názor o obmene súperov s krajinami tzv. prvej štvorky (Česko, Fínsko, Rusko, Švédsko) by mohol dostať zelenú. Severania sú údajne naklonení tejto vízii, rokovať treba najmä s Čechmi a Rusmi. „Silní“ by mali vraj záujem zahrať si najmä s Nemcami, Lotyšmi, Slovákmi a Švajčiarmi. "Bolo by to niečo iné a trebárs proti Čechom určite hokejovejšie. Teraz hráme tri turnaje stále s tými istými súpermi a to už je tak trochu na hlavu,“ uviedol v tejto súvislosti slovenský útočník Róbert Petrovický. Ak by sa novinka o prestriedaní súperov v rámci európskych hokejových turnajov ujala, do života by ju uviedli zrejme od sezóny 2008/09.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V NHL víťazný gól Bondru, Budaj nútene striedal
<< predchádzajúci článok
Decembroví finalisti i premožitelia Slovákov ďalej - súhrn

Škoda Cup pre trénera Šuplera aj sondou do vnútra hráčov - diskusné fórum čitateľov