10. februára 2007

Škoda Cup - Švajčiarsko - Slovensko 3:2

Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom druhom vystúpení na turnaji Škoda Cup 2007 v Bazileji s domácim tímom Švajčiarska 1:3 (1:1, 0:2, 0:0) a výrazne tak oslabili svoje šance siahnuť na celkové ...

BAZILEJ 10. februára (WEBNOVINY) - Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom druhom vystúpení na turnaji Škoda Cup 2007 v Bazileji s domácim tímom Švajčiarska 1:3 (1:1, 0:2, 0:0) a výrazne tak oslabili svoje šance siahnuť na celkové víťazstvo. Švajčiari o svojom triumfe rozhodli v St. Jakobs-Arene dvoma gólmi v druhej časti hry, pričom po I. tretine bol stav nerozhodný 1:1. V závere zápasu ešte Slováci znížili na 2:3, ale vyrovnať sa im už ani pri hre bez brankára nepodarilo.

Hokejisti z krajiny helvétskeho kríža dosiahli v 37. vzájomnom súboji so Slovenskom 14. víťazstvo (bilancia z pohľadu Švajčiarov 14-7-16). Keď v nedeľu Švajčiari získajú proti Rakúšanom aspoň bod, stanú sa víťazmi turnaja. Slováci musia bezpodmienečne zdolať Nemcov (12.00 h) a čakať na zakopnutie Švajčiarov s Rakúskom. O víťazovi turnaja by v takom prípade rozhodovala tabuľka troch tímov s rovnakým počtom bodov (6).

Výsledok:

Švajčiarsko - Slovensko 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Góly: 4. Lemm (DiPietro, Camchel), 27. Rüthemann (Wichser), 37. Della Rossa (Sannitz) - 13. Melichárek (Šterbák), 58. Milo (M. Hlinka)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, plus M. Hlinka (SR) 10 min za narazenie zozadu, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Schütz - Arm, Dumoulin, 2670 divákov

Švajčiarsko: Bührer - Jobin, Forster, Seger, Steinegger, Von Gunten, Bezina, Ngoy, Hirschi - Paterlini, Ambühl, Rüthemann - Reichert, Wirz, Lemm - DiPietro, Sannitz, Camichel - Della Rossa, Monnet, Wichser.
Slovensko: Šimonovič - Babka, Starosta, Milo, Vydarený, Homer, Švarný, Šterbák, Stehlík - Robert Petrovický, Rastislav Pavlikovský, Skladaný - Čiernik, M. Hlinka, Somík - Hudec, R. Školiak, Bartovič - Melichárek, Kukumberg, R. Tomas.

Slovensko nastúpilo oproti piatkovému duelu s Rakúskom s dvoma novými hráčmi, keď zranených Štrbáka so Surovým (obaja už odcestovali z Bazileja) nahradili Švarný a Bartovič. Už v 2. min zamieril na trestnú lavicu práve obranca Nitry Švarný a domáci útočník Lemm potrestal jeho vylúčenie úvodným gólom - 0:1. Potom mali výhodu presilovky slovenskí hokejisti, ale strelu Čiernika z veľkého uhla pozorný Bührer kryl. Od polovice prvej tretine začali mať Slováci kombinačne navrch a čoraz častejšie sa dostávali na dostrel švajčiarskeho gólmana. V 13. min vysunul Šterbák pekne Melicháreka a útočník trenčianskej Dukly v nájazde skúsene zasunul puk pomedzi Bührerove betóny - 1:1. Melichárek mohol pridať aj druhý gól. V 17. min však v rozpätí niekoľkých sekúnd na dvakrát Bührera neprestrelil. V 19. min ponúkli peknú akciu v rýchlosti krídla tretieho slovenského útoku, ale Bartovičov teč Hudecovej prihrávky sa neskončil gólom. Avizované vylúčenie Steineggera na konci I. tretiny na začiatku druhej Slováci nepotrestali gólom, hoci strely Babku a Starostu sa mohli ujať. V ďalšom priebehu zverenci J. Šuplera prenechali iniciatívu Švajčiarom. V 23. min Šimonovič vystihol Paterliniho pokus o blafák a o štyri minúty netrafil Camichel po vyšachovaní prázdnu bránku. Vylúčenie Hlinku (2+10 za narazenie zozadu) však napokon zaslúžene potrestal gólom Rüthemann po skvele načasovanej prihrávke Wichsera. V 36. min Slováci ostreľovali v presilovke Bührera, ale na jej konci zabudli na vracajúceho sa Sannitza. Ten síce nezachytil puk na útočnej modrej, ale dokorčuľoval si preň a ukážkovo prihral Della Rossovi, ktorý sám pred Šimonovičom zvýšil na 3:1. V záverečnej časti domáci dlho držali umnou hrou Slovákov na dištanc. Šuplerovi zverenci znížili až v 58. min, keď milo pohotovo hneď po buly prestrelil Buhrera. Vzápätí mali slovenskí hokejisti ešte výhodu presilovej hry, ktorú zdupľovali pri hre bez brankára, ale vyrovnanie už