Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. decembra 2006

Skončilo sa vyšetrovanie v prípade vraždy v NeninciachNávrhom na podanie obžaloby skončil vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR prípad policajta Floriána Z., ktorý v Neninciach zastrelil manželku a dvoch synov. ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 11. decembra (WEBNOVINY) – Návrhom na podanie obžaloby skončil vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR prípad policajta Floriána Z., ktorý v Neninciach zastrelil manželku a dvoch synov. Policajtovi, ktorý sa po vražde svojich blízkych pokúsil o samovraždu, hrozí výnimočný trest.

Tragédia sa stala začiatkom júna v Neninciach v okrese Veľký Krtíš. Policajt najprv zastrelil 5- a 9-ročných synov, potom manželku Žofiu. Následne zbraň obrátil proti sebe. Ešte predtým napísal listy na rozlúčku. Skutok údajne spáchal zo žiarlivosti. Znalci z odboru psychiatrie a psychológie preskúmali jeho duševný stav a zistili, že plne chápe zmysel trestného stíhania.

Pre agentúru SITA to dnes uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Mária Faltániová. Vyšetrovateľ návrh predložil Vyššej vojenskej prokuratúre v Trenčíne, ktorá obžalobu podá na Vojenský obvodný súd v Banskej Bystrici.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zahraničné banky tlačia kurz koruny neustále nižšie
<< predchádzajúci článok
Medziročný rast spotrebiteľských cien v SR zrýchlil na 4,3 %