Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Slávny muzikál zavíta do Košíc a do BratislavyDychberúca česko-slovenská ľadová šou Snehulienka na ľade sa vydáva za hranice - a to na Slovensko. Čochvíľa ju bude možné vidieť v Košiciach 30. novembra a v Bratislave 7. decembra ešte ...Zdieľať
52 676x483 8.11.2019 (Webnoviny.sk) - Dychberúca česko-slovenská ľadová šou Snehulienka na ľade sa vydáva za hranice – a to na Slovensko. Čochvíľa ju bude možné vidieť v Košiciach 30. novembra a v Bratislave 7. decembra ešte v tomto roku. Zároveň sa v Česku vracia do Zlína, Pardubíc, Českých Budejovíc a do Třinca. Rozprávkový príbeh na ľade s kúzelnou atmosférou a živou hudbou, ktorý v minulom roku videlo za štyri mesiace viac ako 50 000 divákov, vypredal na svojom turné 11 najväčších hál v Českej republike. Ohlasy na muzikál sú skvelé naprieč všetkými vekovými kategóriami.


Komediálne hudobno - tanečné spracovanie známej rozprávky stavilo na silný autorský tím pod vedením skúseného slovenského režiséra Jara Moravčíka. Svoje krasokorčuliarske umenie predvedú známi športovci. Snehulienku stvárňuje viacnásobná majsterka republiky v krasokorčuľovaní Ivana Buzková a v hlavnej mužskej úlohe tancuje Tomáš Verner, majster Európy z roku 2008. Úlohy holúbkov sa zhostil poľský tanečný pár Natalia Kaliszek a Maksym Spodyriev, ktorý na nedávnych majstrovstvách Európy obsadil piatu priečku. Snehulienke prepožičala svoj hlas Dara Rolins a princa naspieval David Gránský. Príbeh vyrozpráva pre slovenských divákov herečka Táňa Pauhofová.

Hudbu k muzikálu zložil Vašo Patejdl a vtipnými textami ho doplnil Václav Kopta. Úchvatné svetelné a zvukové efekty zabezpečil Stanislav Kúšik, ktorý má za sebou mnoho rokov úspešnej práce na medzinárodných show svetovej úrovne. Nádherné kostýmy navrhla Ľudmila Várossová a o scénu sa postaral popredný slovenský výtvarník, scénograf a architekt Pavol Andraško.

"Náš príbeh je inšpirovaný známou rozprávkou a je prerozprávaný rečou tanca na ľade, spevu a humoru. Krasokorčuliarske výstupy Snehulienky, zlej kráľovnej, ježibaby a siedmich veselých trpaslíkov sprevádzajú piesne, ktorých chytľavé melódie si budete pospevovať ešte niekoľko dní po predstavení," približuje režisér muzikálu Jaro Moravčík.

Hviezda českého krasokorčuliarstva Tomáš Verner si účinkovanie v muzikáli pochvaľuje: "Neúčinkoval som v toľkých muzikáloch, aby som bol naslovovzatý, ale pre mňa je to tá najlepšia spolupráca. Ten muzikál sype, má skvelé pesničky, vynikajúce texty, veľmi sa s tým vyhrali. Počúval som niektoré pesničky prvýkrát a už som si ich sám pospevoval, pretože s tým obrazom išli dokonale dohromady. Som nadšený."

Tento okúzľujúci muzikál pricestuje na Slovensko v predvianočnom období, no už teraz si je možné zakúpiť lístky v sieti Ticketportal.

https://www.youtube.com/watch?v=7mzzC7ID29I

Snehulienka na ľade v číslach:


50 000 divákov videlo predstavenia v minulej sezóne
93 minút trvá Snehulienkino dobrodružstvo na ľade
60 krasokorčuliarov a akrobatov účinkuje v muzikáli
10 m nad zemou sa vznášajú akrobati
110 kostýmov možno v priebehu predstavenia vidieť na ľadovej ploche
214 cm meria so svojimi korčuľami predstaviteľ trpaslíka
122 cm meria najmenšia účastníčka
17 pesničiek obsahuje CD Snehulienka na ľade
44 kilogramov ovocia a zeleniny sa zjedlo pri prvých nácvikoch v júli 2018

Inzercia


Zdroj: Webnoviny.sk - Slávny muzikál zavíta do Košíc a do Bratislavy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladý vodič sa vysmial polícii na sociálnej sieti, dostal pokutu
<< predchádzajúci článok
Zisk vlastníka značky Cartier prudko klesol

Slávny muzikál zavíta do Košíc a do Bratislavy - diskusné fórum čitateľov