01. decembra 2018

Slováci na florbalových majstrovstvá sveta rozdrvili Kanadu

Praha 1. decembra (TASR) - Slovenskí florbaloví reprezentanti úspešne odštartovali svoje účinkovanie na majstrovstvách sveta v Prahe. V sobotňajšom zápase D-skupiny v Aréne Sparta rozdrvili Kanadu 12:3.

Zverenci trénera Petra Koutného od úvodných minút dominovali, prvý gól dali už v 39. sekunde a v prvej tretine si vybudovali päťgólový náskok. Za stavu 9:0 trochu poľavili, čo využil súper na strelenie troch gólov, napokon však dokráčali k suverénnemu dvojcifernému triumfu. Po dva presné zásahy zaznamenali v slovenskom drese Lukáš Ujhelyi, Michal Pažák a Ladislav Gál. Za najlepšieho hráča SR vyhlásili 19-ročného Michala Dudoviča (v zápase 1+3).

Slováci v piatom vzájomnom stretnutí s hráčmi z krajiny javorového listu dosiahli štvrté víťazstvo. V D-skupine sa ešte stretnú s Japonskom (v nedeľu o 12.00) a Singapurom (v utorok o 12.45). Do kvalifikácie play off postúpia prvé dva tímy zo skupiny, zvyšné dva čakajú boje o 13.-16. miesto.

MS v Prahe - D-skupina /Aréna Sparta Podvinný mlýn/

Kanada - SLOVENSKO 3:12 (0:5, 0:4, 3:3)

Góly: 42. Viitakoski (Barber), 49. Petrie (T. Brush), 50. Tr. Walsh (Barber) – 1. Řezanina (Koščo), 6. Kubovič (Mráz), 11. Čonka-Skyba (Pažák), 17. Dudovič (Čonka-Skyba), 18. Pažák (Dudovič), 25. Ujhelyi (Grlický), 28. Ujhelyi (Koščo), 29. Gál (Ujhelyi), 37. Pažák (Dudovič), 50. Koščo, 54. Gašparík (Dudovič), 59. Gál (Grlický). Rozhodovali: Andersson, Wissman (obaja Švéd.), vylúčení: 0:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 1023 divákov.

Zostava SR: Mazák - Koščo, Řezanina, Šefčík, Gašparík, Moravčík, Machara, Kročko, Kriš – Gál, Grlický, Ujhelyi – Dudovič, Pažák, Čonka-Skyba – Kubovič, Mráz, Kátlovský – Reguly

Slováci od úvodu diktovali tempo hry. Už po 39 sekundách otvoril skóre strelou po zemi kapitán Řezanina, v 6. minúte zvýšil po rýchlom prečíslení Kubovič. Koutného zverenci, hnaní aj početnými slovenskými fanúšikmi, postupne gradovali svoj výkon, ukážkovými kombináciami trhali kanadskú defenzívu a po prvej tretine viedli 5:0. Za tohto stavu upokojili hru, namiesto rýchlych výpadov podržali loptičku a k bránke sa dostávali postupnými útokmi. Taktika prinášala úspech, dva góly pridal Ujhelyi, na ďalší prihral Gálovi. Hra "mačky s myšou" pokračovala, Kanaďania boli proti slovenským kombináciám bezradní, na 9:0 zvýšil svojím druhým gólom v zápase Pažák. V úvode tretej tretiny Slováci nepochopiteľne vypli, Kanaďania zacítili šancu a tromi gólmi potrestali nedôslednosti v obrane SR. Záver patril ale hráčom v modrých farbách. Desiatku zavŕšil Koščo, jedenásty zásah pridal Gašparík a skóre uzavrel na 12:3 z dorážky Gál.