16. decembra 2013

Slováci prehrali na univerziáde s Rusmi, vo štvrťfinále proti Kanade

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom treťom záverečnom zápase B-skupiny v rámci 26. svetovej zimnej univerziády s Ruskom 1:5 a vo štvrťfinále narazia na ...

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Alba di Canazei 16. decembra (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom treťom záverečnom zápase B-skupiny v rámci 26. svetovej zimnej univerziády s Ruskom 1:5 a vo štvrťfinále narazia na reprezentačný výber Kanady.

Zverenci Igora Tótha nastúpia na stredajší štvrťfinálový duel už v Municipal Ice Arena v meste Cavalese (16.00 alebo 20.00 h).

Rusko - Slovensko 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 12. Nazarov, 18. Kopytin, 21. Podšendjalov, 34. Menšikov, 48. Poljanskij - 4. Gmitter. Rozhodovali: Rohatsch (Nem.) - Monnaie (Bel.), Nikulainen (Fín.). Vylúčení: 8:7, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 200 divákov.

Zostava SR: Srnec - Kramár, Slimák, Tartaľ, Brejčák, Rais, Šedivý, Loydl, Habšuda - Gmitter, Boltun, Baláž - Kentoš, Daniška, Čížek - Piačka, Kalináč, Baran - Gápa, Varga, Cútt

Priebeh zápasu

Slovenský výber začal proti favoritovi bez rešpektu a v 4. minúte otvoril skóre duelu v presilovej hre Gmitter - 1:0. Rusi postupne pridali smerom dopredu, no gól sa im podarilo dať až v početnej výhode o jedného hráča, keď Nazarov vyrovnal na 1:1. Zborná sa dostala do vedenia dve minúty pred prvou sirénou po góle Kopytina - 2:1. Už po niekoľkých sekundách druhej tretiny prekonal slovenského brankára po ideálnej prihrávke spoza bránky Podšendjalov a upravil na 3:1. Kontaktný gól mal v 28. minúte na hokejke Kentoš, ale zblízka sa nedokázal presadiť. Slováci inkasovali po štvrtý raz v 34. minúte, keď sa v skrátenej presilovej hre individuálne presadil Menšikov - 4:1. V 48. minúte zvýšil na 5:1 Poljanskij, Slováci v závere nedokázali zužitkovať ani presilovú hru o dvoch hráčov.

Igor Tóth, tréner SR: "Rusi v tomto zápase ukázali, že sú na vysokej korčuliarskej i technickej úrovni. Chceli sme dosiahnuť lepší výsledok, ale nepodarilo sa nám to i vďaka tomu, že sme nezachytili koniec prvej a začiatok druhej tretiny. V ďalšom priebehu sa nám nepodarilo skórovať a Rusko zaslúžene postúpilo z prvého miesta."

Matúš Rais, kapitán SR: "Vedeli sme, že Rusi sú silný súper. Podarilo sa nám vsietiť prvý gól a celkom dobre sme i korčuľovali. V priebehu prvej tretiny stihli otočiť vývoj, no stav 1:2 bol ešte priaznivý. V druhej tretine sme ich vysoko prestrieľali, no oni boli efektívnejší. V tretej časti sme sa snažili urobiť niečo s výsledkom, žiaľ, nepodarilo sa nám to."