17. novembra 2008

Slováci v nedeľňajších zápasoch NHL nebodovali

V piatich nedeľňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa nedokázal zapísať do štatistík gólom či asistenciou na presný zásah žiaden slovenský hráč.Debut kouča Ricka Toccheta na lavičke ...

NEW YORK 16. novembra (WEBNVINY) - V piatich nedeľňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa nedokázal zapísať do štatistík gólom či asistenciou na presný zásah žiaden slovenský hráč.Debut kouča Ricka Toccheta na lavičke Tampy Bay pokazili v samostatných nájazdoch Tuomo Ruutu a Rod Brind'Amour z domácej Caroliny. Zatiaľ najlepšie mužstvo profiligy San Jose dokázalo obrátiť vo svoj prospech vývoj duelu v Chicagu, privodiť mu premiérový nezdar pred vlastným publikom v riadnej hracej dobe v tejto sezóne a zvíťaziť 6:5 z vedenia 4:2, ale aj manka 4:5. Štyri góly "žralokov" padli v ich početnej výhode, vrátane oboch v záverečnej tretine. Philadelphia zastavila sériu úspechov Atlanty na hodnote 5 a brankár Antero Niittymäki má proti Thrashers perfektnú bilanciu 11-0. Shutout po zlikvidovaní 29 striel, svoj premiérový, si pripísal Jonas Hiller - Anaheim zdolal Los Angeles 2:0. Prvé dva góly v kariére Steva Regiera nestačili St. Louis na vlastnom ľade proti Montrealu, ktorý zvíťazil 3:2 po samostatných nájazdoch zásluhou vyrovnania Robertom Langom necelých 5 minút pred treťou sirénou a gólu Alexeja Kovaľova bekhendom zoči - voči Mannymu Legacemu. Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej súťaže NHL: Carolina - Tampa Bay 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0) St. Louis - Montreal 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1) Philadelphia - Atlanta 4:3 (2:0, 1:1, 1:2) Chicago - San Jose 5:6 (2:2, 3:2, 0:2) Anaheim - Los Angeles 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) SITA