16. novembra 2008

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 20. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HK Aquacity ŠKP Poprad - HC´05 Banská Bystrica 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) Gól: 24. A. Kroták (Rataj, ...

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 20. kola hokejovej Slovnaft extraligy v sezóne 2008/2009: HK Aquacity ŠKP Poprad - HC´05 Banská Bystrica 4:1 (0:1, 2:0, 2:0) Gól: 24. A. Kroták (Rataj, Kolusz), 27. A. Kroták (Jarolín, Fabian), 55. A. Kroták (Marcel Haščák, Rataj), 56. M. Lukáč (Bartánus, Jarolín) - 18. Igor Majeský (V. Vlk, Jánoš) Vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše: Marcel Haščák - Biro obaja na 10 min za bitku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Kalina, Korba, 2 453 divákov Poprad od úvodu tlačil a Jarolín netrafil dorážkou len o centimetre, ale ako prví sa napokon presadili hostia. V 18. min v početnej výhode Bystričania vyšachovali domácu obranu a po Vlkovom pase sa radoval z gólu Igor Majeský. Vzápätí sa ocitol v nájazde Kroták, ale Petrík jeho strelu vyrazil. V 24. minúte sa pred ním usadila prvá popradská formácia a Rataj našiel voľného Krotáka, ktorému už nerobilo problémy vyrovnať. Následne mali Popradčania k dispozícii 96-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú aj využili. Kroták prihrával pred bránku a puk po odrazení sa od hosťujúceho obrancu skončil v sieti - 2:1. V tretej časti vychádzali Popradčania najmä z pozornej obrany a súperovi poskytovali len málo priestoru. Banská Bystrica si nedokázala vytvoriť súvislejší tlak v úsilí o vyrovnanie. "Kamzíci" kontrolovali priebeh stretnutia a o jeho osude definitívne rozhodli v tretej časti v rozpätí 25 sekúnd. Najskôr svoje fantastické predstavenie hetrikom zavŕšil Arne Kroták a potom si vyslúžila uznanie biliardová súhra druhého útoku modro-bielych. Bystričania sa len nečinne prizerali ako puk po osi Jarolín - Bartánus - Lukáč skončil za chrbtom ich gólmana - 4:1. Záver zápasu psychicky nezvládol Bystričan Majeský, ktorý sa pustil do Malinského, a bodku ešte pripravili pästiarskou vložkou Haščák s Birom. HK 36 Skalica - HC Košice 1:5 (1:3, 0:1, 0:1) Góly: 2. Ďurák (R. Hartmann, Pálffy) - 13. J. Sýkora (J. Kopecký, Šterbák), 15. S. Gron (Rudolf Huna), 18. S. Gron (Jenčík, Rudolf Huna), 35. P. Bartoš (Michel Miklík, Juraj Faith), 46. Jenčík (Rudolf Huna, S. Gron) Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - M. Orolín, Jankovič, 3668 divákov Domáci sa pustili do súpera nebojácne a veľkým tlakom prekvapili lídra súťaže. Už v 2. min skóroval Ďurák, keď sa krátko pred ním nepresadli Pašek s Višňovským. Po nepremenených presilových hrách Skalice sa však karta začala obracať už v prvej tretine. Najprv Ondejka zmaril veľkú šancu Hunu, ale v 13. min mu vypadla z lapačky do bránky prudká strela Sýkoru. Ďalšie gólové slovo si zobral Košičan Gron, ktorý v 15. a 18. min dokonale obrátil vývoj zápasu. Na začiatku druhej časti mali hostitelia viac z hry a vypracovali si sľubné príležitosti, ale Pašeka si prečítal Lipovský a strely Pálffyho aj Ivičiča v presilovej hre zastavila žŕdka. V 28. minúte zažiaril skalický brankár Ondrejka proti Kmiťovi. V 35. min sa však zapísal do streleckej listiny Košičan Bartoš, keď jemným tečom zmenil smer strely Miklíka. V tretej časti hostia eliminovali snahu Skaličanov o zvrat. Zo strany domácich zaujal iba pokus Ďuráka, ktorý v 57. min skončila na žŕdke. Domáci môžu ďakovať Ondrejkovi, že za jeho chrbát prešla už iba bekhendová dorážka Jenčíka. HKm Zvolen - Dukla Trenčín 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Góly: 52. L. Čierny (F. Turek) - 7. V. Nemec (Kóňa, Lelenas), 40. M. Trochta (O. Ďuriš, Fatyka) Vylúčení: 11:11 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - T. Orolin, Tornay, 2636 divákov Pod Pustým hradom sa hral slabý hokej. Viazli prihrávky, chýbalo nasadenie a často sa vylučovalo. Do vedenia išli hostia, a to počas presilovky. Presadil sa prvý útok Trenčína: po prihrávke Kóňu z pravej strany skóroval od vzdialenejšej žŕdky Nemec. Prvá formácia hostí mala v úvodnej tretine aj ďalšie šance, ale Nemec s Lelenasom nenašli recept na prekonanie Laca. Na začiatku druhej tretiny Zvolen trošku ožil, ale nepresadili sa Čierny ani Turek. Časté vylúčenia hru kúskovali. Až ku koncu druhej tretiny Trenčania ťažili z chyby Kolafu: puk prešiel od Fatyku až k Ďurišovi, ktorý z ľavej strany našiel Trochtu a ten zvýšil na 2:0 pre hostí. V tretej časti Zvolenčania pritlačili, ale ich prevaha bola platonická s minimom gólových šancí. Až v 52. min znížil po Turekovej prihrávke osamotený Čierny. Na opačnej strane mohol poistiť úspech Trenčína z brejku v 57. min Lelenas, ale Laco bol proti. V závere si domáci ani riadne nedostali k power play, pretože sa o ňu pripravili vylúčeniami. HK Ardo Nitra - SkiPark MHK Kežmarok 7:3 (1:2, 1:0, 5:1) Góly: 14. Vozdecký (Ďurkech, Poljaček), 22. Čaládi (Výborný), 41. Ľ. Pištek (M. Školiak), 45. Kmeč (Podstavek, T. Chrenko), 54. Podstavek (T. Chrenko), 55. H. Ručkay (Kmeč, Poljaček), 57. Vozdecký (Gálik, Ďurkech) - 10. Fedor (S. Pavličko, Bednár), 11. Škovira (Slaninák, M. Paľovčík), 57. Šechný (P. Segľa, J. Jelínek) Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík - M. Valach, Gašparík, 2822 divákov Od úvodu stretnutia sa hral svižný hokej, ale prvý gól padol až v 10. minúte, keď po úniku dvoch hráčov hostí prihral Pavličko Fedorovi, ktorý strelou k ľavej žŕdke otvoril skóre. Už o 48 sekúnd viedli Kežmarčania 2:0: zblízka sa presadil Škovira. Po druhom góle v sieti Púša si zobral domáci tréner Kučera oddychový čas, ktorý pomohol. V 14. minúte totiž Nitrania znížili: po Ďurkechovej strele Klempa neudržal puk a Vozdecký zblízka rozvlnil sieť, čím zaznamenal svoj prvý bod v sezóne. Domáci vyrovnali v úvode druhej tretiny, keď urobil veľkú chybu brankár Kežmarku Klempa pri rozohrávke a využil ju Čaládi gólom v oslabení. V 30. minúte mohli ísť Nitrania do vedenia. Baran v brejku ideálne posunul puk Hronskému, ale Klempa puk rýchlym sklzom zastavil. Vedúci gól domácich prišiel v 41. min, keď Pištek využil presilovku - po prihrávke Školiaka zblízka dorazil. Už o 4 minúty neskôr umocnila Nitra dokonalý obrat v stretnutí. Podstavekovu prihrávku spoza bránky zblízka usmernil Kmeč. Vzápätí nasledovali ďalšie nitrianske góly: v 54. minúte vysunul Chrenko na modrej čiare Podstaveka, ktorý ušiel obrane Kežmarku a blafákom prekonal Klempu a o 31 sekúnd po ďalšej peknej akcii domácich Kmečovu strelu efektívne tečoval Ručkay. V 57. minúte sa hosťom podarilo znížiť na 3:6. Po prihrávke Segľu sa proti Púšovi presadil Šechný. Bodku za stretnutím dal takisto v 57. min Vozdecký. HK Orange "20" - Slovan Bratislava 2:4 (0:2, 1:1, 1:1) Góly: 32. Grošaft (Tybor, Molnár), 59. J. Brejčák (Molnár, Štajnoch) - 3. Kukumberg (Uram), 16. Kropáč (Pavlas, Lažo), 26. Kukumberg (Hlavačka, Uram), 60. Lažo (Vaic, Kropáč) Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Gajan, Snášel, 1112 divákov Už v 3. min sa Kukumbergovi vydaril blafák a Slovan viedol. Druhý gól hostí strelil v 16. min Kropáč, ktorý sa ocitol pred Kotvanom úplne sám a mal veľa času na dorážku. V 26. min sa najlepšie pred bránkou "dvadsiatky" zorientoval Kukumberg - 0:3. Domáci znížili v 32. min. Tybor prihral Grošaftovi a ten trafil pravý horný roh. V 45. min po chybe domáceho obrancu Pavlas namieril do žŕdky. V 47. min si Mišura položil Konráda, ale netrafil odkrytú bránku Bratislavčanov. V 59. min pri vylúčení Kukumberga domáci odvolali brankára a pri hre šiestich proti štyrom Brejčák prestrelil všetko čo mu stálo v ceste - 2:3. V čase 59:59 však Lažo po Kropačovej prihrávke spečatil na 2:4. SITA