12. februára 2011

Slovakia Cup 2011: Slovensko - Švajčiarsko po I. tretine 0:0

AKTUALIZÁCIA - Slováci víťazmi Slovakia Cupu 2011

slovakia cupu 2011 slovensko   nemecko Ilustračné fotoFoto: SITA/Michal Svítok BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) - Stav sobotňajšieho finálového duelu medzinárodného hokejového turnaja Slovakia Cup 2011 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu medzi Slovenskom a Švajčiarskom je po I. tretine 0:0.

Výsledok - sobota:
Finále:
Slovensko - Švajčiarsko 0:0 po I. tretine

Slovensko: Lašák - Podhradský, Baranka, Deyl, Mezei, Vydarený, Stehlík - Radivojevič, Cibák, Bartečko - Nagy, J. Mikúš, Marcel Hossa - Rudolf Huna, Ölvecký, Surový - Zedník, Stümpel, M. Bartánus

Švajčiarsko: Stephan - Diaz, Furrer, Seger, Julien Vauclair, DuBois, Bezina, Helbling, Ramholt - Brunner, M. Plüss, Rüthemann - B. Christen, Savary, Ambühl - Sprunger, Jeannin, Déruns - Duca, Gardner, Moser.

HOKEJ: Slováci víťazmi Slovakia Cupu 2011
Slovensko - Švajčiarsko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila v sobotňajšom finále medzinárodného turnaja Slovakia Cup 2011 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu nad Švajčiarskom 2:0 a zaknihovala 7. víťazstvo na tomto domácom turnaji. Tretie skončilo Bielorusko, ktoré popoludní zdolalo Nemecko 4:2.

Slováci nastúpili v sobotu bez Pavla Demitru a Richarda Lintnera. Zatiaľ čo útočník Lokomotivu Jaroslavľ už dopredu avizoval, že na turnaji odohrá len prvý zápas, obranca fínskej SaiPy mal problémy s kolenom. Zverenci trénera Glena Hanlona boli v úvodnej tretine pasívnejší ako ich súper. V druhej tretine priniesli vzruch vylúčenia, no Slováci nevyužili ani 35 sekúnd trvajúcu výhodu o dvoch hráčov. Gól padol až v 51. min, keď Richard Zedník využili tretiu slovenskú presilovú hru. Gólovú poistku stanovil po peknej Bartečkovej akcii minútu pred koncom tretej tretiny Marcel Hossa.

FINÁLE
Góly: 51. Zedník (Bartečko, Stümpel), 59. Marcel Hossa (Bartečko).
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Ország - M. Novák, Valach, 2000 divákov

V úvodnej tretine hrali oba tímy fyzicky náročný hokej. Hráči sa dôsledne pokrývali, z čoho vyplynulo minimum šancí. Vďaka aktívnejším Švajčiarom sa hralo viac pred Lašákovou bránkou. Hostia vyhrali na strely prvú tretinu 24:10. Podobne vyzeralo aj druhé dejstvo, až kým sa neozvali píšťalky rozhodcov a v permanencii nezačala byť aj trestná lavica. Ako prvý si ju šiel otestovať v 28. min Mezei. Slováci sa však aj vďaka Hanlonovmu ťahu, keď posielal len na buly v brániacej formácii Stümpela, ubránili. Švajčiari sa rovnako ako v piatok proti Bielorusom pokúsili rozhodnúť v polovici zápasu. Lašáka aj slovenskú obranu dostala do niekoľkých nebezpečných situácií najmä druhá útočná Savaryho formácia s Christenom a Ambühlom na krídlach. Vzápätí však dostali šancu na presilovú hru aj domáci a keď sa k Furrerovi na lavici hanby pridal Bezina, mali Slováci 35-sekundovú výhodu o dvoch hráčov. Napriek oddychovému času trénera Glena Hanlona, ju dokázali Slováci zužitkovať len na dve strely od modrej čiary. Úspešnejší neboli ani Švajčiari pri Podhradského vylúčení v závere druhého dejstva.
Až vylúčenie Jeannina v polovici tretej tretiny prinieslo Slovákom úspech. Cez gólmana Stephana prešlo do bránkoviska niekoľko pukov a jeden z nich dorazil, v čase keď rozhodcovia signalizovali ďalší trest pre Švajčiarov, do odkrytej bránky Zedník - 1:0. Slovenské víťazstvo spečatil necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny Marcel Hossa, ktorý premenil výbornú Bartečkovu prihrávku. Švajčiari sa ešte pokúsili zmeniť priebeh stretnutia minútu pred koncom odvolaním brankára, no bez úspechu. Lašák si udržal čisté konto.